جستجو:
در:

هنرهای مردمی ایران در چهارمین نشست "مطالعات تاريخ هنر ايران"

يكشنبه 10 اردیبهشت 1396

نشست " هنر مردمی و تاریخ نگاری هنر ایران" دوشنبه 11 اردیبهشت 96 با گفتار هادی سیف برگزار می‌شود.
چهارمین نشست "انجمن منتقدان هنرهای تجسمی" از مجموعه "مطالعات تاریخ هنر ایران" به هنرهای مردمی اختصاص دارد.
هنرهای مردمی در ایران، جدای از تلقی‌های برساخته در نگره‌های هنر معاصر، گاهی نمودهای دیگری یافته و روایت‌های خود را از این مفهوم شکل داده است. به ویژه در تاریخ معاصر ایران و به دنبال جنبش مشروطیت، همگام با بیداری افکار عامه و تعالی اندیشه‌های آزادیخواهانه، این شکل از هنر جانی تازه می‌گیرد و به موازات هنرهای رسمی به جریان هایی چون "نقاشی قهوه خانه ای" می‌انجامد. اما چنین پدیده‌هایی همان گونه در مطالعات تاریخ هنر جا گرفته‌اند که در تاریخ اجتماعی ایران ؟
هادی سیف نویسنده و پژوهشگر هنر که تالیفات متعددی از جمله مجموعه " دانشنامه هنرهای مردمی ایران" را در کارنامه دارد، در این نشست، جریان‌های هنر مردمی ایران را واکاوی خواهد کرد.
همچنين در بخشي ديگر از اين نشست، محمود مکتبی هنرمند و منتقد هنری گفت و گويي در باب واکاوی جریان های هنر مردمی ايران را با سخنران برنامه پي خواهد گرفت.
علاقه‌مندان به حضور و شركت در اين گفت و گوي انتقادي می‌توانند، ساعت 17 روز دوشنبه 11 اردیبهشت 96 به نگارخانه لاله واقع در خيابان فاطمي، ضلع شمالي پارك لاله مراجعه نمايند.

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی