جستجو:
در:

فراخوان هفتمين سالانه هنر معاصر پرسبوک

شنبه 7 مرداد 1396

فراخوان هفتمين سالانه هنر معاصر پرسبوک منتشر شد

فراخوان هفتمین سالانه هنر معاصر پرسبوک با تمرکز بر تمرکز و تاثیر علم بر هنر و نیاز محیط زیست با تمرکز بر کبوترخانه های اصفهان منتشر شد و براساس این فراخوان هنرمندان تا 25 شهریور آثار خود را به دبیرخانه این رویداد هنری ارسال کنند.

به گزارش روابط عمومی پرسبوک هفتمين سالانه هنر معاصر پرسبوک مانند دو دوره ى پيشين برتمرکزو تاثير علم بر هنر و نياز زيست محيطي پايه ريزى شده است و هنرمندان خلاق و نوگرا را دعوت به همکاري بريک پروژه فضا محور مي کند. مکان در نظر گرفته شده براي اين پروژه کبوترخانه هاى اصفهان است.

هفتمين  هنر معاصر پرسبوک با  محوريت مکانى کبوترخانه از هنرمندان مى خواهد که با توجه به مستندات موجود در کانال تلگرام  پرسبوک آثارى فضا محور و ملهم ازمحيط را به وجود آورند.

هدف اين پروژه بازانديشي اهميت معماري و طراحي پايدار در مناطق خشک ايران و کمک به جلب توجه عموم  جهت مرمت و احيا اين بناهااز طرف جامعهى هنرمندان و معماران است.

 معماري داخلي کبوترخانه ها مانند ساير آثار معماري ايراني هم از عملکرد وافر و هم از فرم زيبايي پيروي کرده است. متاسفانه اين برخورد  فکور با  اقليم خشک ايران به مرور زمان از خاطره جمعي ما پاک شده است و بدين سان نياز به ياد آوري و احياي چنين شگردهايي در هنر و طراحي امروز به شدت محسوس است. متأسفانه کبوتر خانه ها، مانند بسياري ديگر از مظاهر هنري ايران ناشناخته مانده اند.

برنامه ريزان و طراحان هفتمين سالانه ى پرسبوک را ندا درزى و پاملاکریمی  تشکیل می دهند و پوياآريان پور ،شادمهرراستين، بهرنگ صمدزادگان ،محمدرضاقانعى وپاملاکريمى داوری آثار این دوره را برعهده دارند.

اميدقجريان: مشاورهنرى،مژده اتراک:کوکيوريتور، مریم آموسا مدیریت رسانه ، نسترن صفایی: تندیس،صالح تسبیحی: گرافیک عليرضا ارواحى: دبیری مباحث هنری را برعهده دارند.

این رویداد با اهداف توجه ويژه به کبوترخانه به عنوان يک سازه ى بوم آورد خاص در منطقه ى اصفهان در کنارقابليت ها ى  زيباشناختى وقابل تأمل درآن،ترويج هنر مشارکتى و کار گروهى،تشويق هنرمندان جوان ايران به پيشبرد هنر زيست محيطي و اهميت توجه به دغدغه هاى محيط زيست،تاکيد بر اهميت حوزه هاى فرهنگى متفاوت در ايران و دورى از مرکزيت گرايى

جلب توجه افکارعمومى به اين واقعيت که اصفهان صرفا يک شهر تاريخى و توريستى نيست بلکه رخدادهاى اين چنينى مى تواند براى اولين بار به بخشى از هويت فرهنگى شهر اصفهان تبديل شود.

به برگزیدگان این رویداد تندیس جشنواره اهدا خواهد و نمایشگاهی برای طرح گروهی برگزیده برپا خواهد شد. همچنین کتاب این رویداد هنری با همکاری و حمایت مرکز هنرهاى تجسمى وزارت فرهنگ وارشاد اسلامى منتشر خواهد شد و آثار منتخب در گالری های اکنون، بیان و خانه صفوی اصفهان به نمایش گذاشته می شوند..

هنرمندان ايراني برای شرکت در این رویداد  باید 50 هزار تومان به عنوان هزينه ي ثبت نام به شماره حساب 6221061101864785 کارت بانک پارسيان به نام ندا درزي واريز کنند و کد رهگيري آن ضميمه ي پرونده ي ارسالي هنرمند شود. مبلغ فوق صرف تامین  بخشى ازهزينه هاي اجرايي سالانه  می شود شد ودر صورت عدم پذيرش اثر مسترد نخواهد شد.

هنرمندان حيطه ى تجسمى، فيلمسازى، هنر صدا، هنرنور، هنر الياف، سفال و سراميک  ومعمارى مي توانندحد اکثر3 اثر  براي شرکت در سالانه ارائه کرده وتصاويرآثار (حداقل يک مگا پيکسل) به ايميل دبيرخانهي پرسبوک ارسال نمايند: persbook@gmail.com

 

هنرمندان باید فرم ثبت نام خود را به دو زبان فارسي و انگليسي کامل کرده و به همراه عکس پرسنلى، سال و محل تولد، ميزان تحصيلات، فهرست نمايشگاه هاي انفرادي و گروهي ارسال کنند.

در این رویداد هنرمندان ایرانی از هر نقطه جهان می توانند به صورت گروهی حداکثر 5 نفر و انفرادی شرکت کنند..

هنرمندان شرکت کنندهاى که تاييديه اى از طرف پرسبوک تا تاريخ 30 شهريور96 دريافت کنند، آثارشان به مرحله ى داورى و درصورت انتخاب نهايى به بخش نمايش آثارراه مى يابند.

علاقه مندان برای شرکت در این رویداد از مستندات موجود در کانال تلگرام پرسبوک آرت استفاده کنند.

persbookart@

آثار ارائه شده باید از سال1393 به بعد خلق شده باشند و براي اولين بار به نمايش درآمده باشند، در غير اينصورت دبيرخانه پرسبوک از پذيرش آثار معذور خواهد بود.

.زمان آثار ويديو بيش از يک دقيقه نباشد و لينک ويديوى آپلود شده ضميمه مدارک ديگر در فرم ثبت نام ارسال شود

حمل و نقل آثار برعهده ى هنرمند  است و پرسبوک مسئووليتى در قبال هرگونه آسيب احتمالى آثار ندارد.

درصورت چاپ کاتالوگ، کتابيا بروشورهاي تبليغاتي، حق انتشار آثار در اينترنت و موارد مشابه متعلق به سايت پرسبوک و حاميان است.

آثار ارسالي مطابق قوانين جمهوري اسلامي ايران پذيرش می شوند.

هنرمندان تا 25 شهريور  96 فرصت شرکت در این رویداد را دارند و نتایج تا 20 مهرماه اعلام خواهد شد. و نمایشگاه این رویداد از 10 تا 20 آذر برگزار خواهد شد.

 دربخش جنبى کارگاه هنر محيطى در طبيعت سعي بر آن است تا با برگزاري کارگاه تخصصي در طبيعت، فضاهاي جديدي در زمينه خلق اثر هنري در بستري متفاوت ايجاد شود. در اين کارگاه تلاش داريم با بيان مفهومي جديد براي سفر، ايده پردازي و خلق اثر هنري در طبيعت تجربه شوند. همچنين بررسي هنر محيطي و ابعاد گسترده آن، گرايشات زيست محيطي اين هنر، پيوند آن با سفال و سراميک و انجام اجراهايي در محيط بپردازيم.

 اين کارگاه سه روزه توسط هنرمندان اين حيطه؛ عاطفه خاص و مجيد ضيايى تدريس می ىشود و محل اقامت هنرمند سراى آلمن در منطقه حسن آباد اصفهان خواهد بود. هنرجويان علاقمند مى توانند تا تاريخ20مرداد ثبت نام نمايند. ظرفيت اين کارگاه 25 هنرجو است.

مرکزتجسمى وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى،پلشير؛ مهندسان مشاور معمار و شهرساز،موسسه فرهنگى ايوان،شهرتاش زنده رود

حامیان و همراهان پرسبوک هفتم را تشکیل می دهند.

www.persbookart.com

اينستاگرام: instagram.com/persbookart

کانال تلگرام: persbookart@

 

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی