جستجو:
در:

رونمايي کتاب نفیس بیکرانه ها (مقدمه، متن و ترجمه ی زیارت جامعه ی کبیره)

پنجشنبه 23 شهریور 1396

رونمايي کتاب نفیس بیکرانه ها (مقدمه، متن و ترجمه ی زیارت جامعه ی کبیره)

به گزارش روابط عمومي موزه هنرهاي ديني امام علي (ع)، کتاب فاخر و نفیس بیکرانه ها پس از سه سال تلاش بی وقفه ی دست اندرکاران انتشارات نگار در ثطع رحلی و با کیفیّت چاپ و صحّافی بسیار بالا تولید شده و با همکاری موزه ی هنرهای دینی امام علی علیه السلام و در آخرین جمعه از ایام مبارک ذی حجّه ی 1438 مطابق با 24 شهریور 1396 رونمایی و عرضه خواهد شد.

زیارت جامعه ی کبیره توسط امام دهم حضرت علی الهادی علیه السلام انشاء شده و مهم ترین و بالاترین متون امامتی شیعه می باشد. اهمیت این زیارت در موضوع امامت تا بدانجاست که عده ای آن را بیانیه و سند راه شیعه می دانند. و اینک برای نخستین بار این متن هزارودویست ساله به شکلی فاخر و درخورِ توجه به زیور طبع آراسته شده است. کتاب بیکرنه ها حاوی مقدّمه ای شیوا از استاد فرزانه جناب آقای دکتر احمد مهدوی دامغانی (استاد تمام دانشگاه هاروارد در رشته ی ادبیات فارسی) و ترجمه فارسی آن به خامه ی ادیبانه ی استاد فرهیخته جناب آقای دکتر ابوالقاسم امامی (استاد تمام دانشگاه تهران در رشته ی ادبیات عرب) و ترجمه ی انگلیسی کتاب به قلم سرکار خانم دکتر فریده مهدوی دامغانی می باشد. حضور اساتید بنام و تراز اوّل مذکور برای کتاب اعتباری فراوان ایجاد نموده است. خوشنویسی متن عربی زیارت جامعه توسط استاد سیّد محمّد کاظم ناصری و خوشنویسی ترجمه ی فارسی توسط استاد علیرضا مددی کتابت شده است. کتاب مشتمل است بر دهها آرایه ی متناسب زیبا و چشم نواز که اثر هنرمندان شهیر و چیره دست ایران اسلامی می باشند و از جمله ی این هنرمندان می توان اشاره کرد به: استاد میرزاآقاامامی اصفهانی، استاد محمود فرشچیان، استاد علی اشرف قنبری، استاد محمّد احصایی، استاد اسدالله کیانی و . . .

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن:22024848  تماس حاصل فرمایید.

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی