جستجو:
در:

تروما از کلن به گالری آتبین می‌آید در دوقدمی حراج تهران

يكشنبه 17 دی 1396


 به گزارش روابط عمومی نمایشگاه، گروه هنربانی آوام و سایت تندیس، تروما از کلن اولین نمایشگاه داخلی نقاشی اکبر یادگاری هنرمندی بینارشته‌ای و صاحب نام ایرانی ساکن آلمان است که در تاریخ جمعه 22 دی ماه 1396 همزمان با حراج تهران در گالری معتبر و قدیمی آتبین به نمایش گذاشته می‌شود.

آثار یادگاری دارای لحنی فرمال و فیگوراتیو می‌باشد همچنین مهاجرت یادگاری به آلمان همزمان با نهضت دوباره شکوفایی نقاشی در جهان هنر بوده است. این همزمانی در طی دهه 80 تا امروز از یادگاری هنرمند منحصر به فرد ساخته است. او که از پیشکسوتان تئاتر و ادبیات نمایشی  است پس از سال‌ها  زندگی و کار در آلمان و برگزاری نمایشگاه‌های نقاشی متعدد در  سایر کشورها، اولین نمایشگاه انفرادی نقاشی خود را در ایران برگزار خواهد نمود.

یادگاری در این نمایشگاه گزیده‌ای از جدیدترین آثار سی سال نقاشی خود را عرضه خواهد کرد که در آن ردپای مهاجرت، مفاهیم ایرانی در ادغام با فرهنگ بصری آلمان معاصر و تئاتر دیده می‌شود.

هنربان: جاوید رمضانی

اکبر یادگاری در استیتمنت نمایشگاه خود اینچنین می‌نگارد: «من از معنائی که به چیزی داده‌اند دوری می‌کنم تا با فهم خودم آن چیز را ببینم و به تصویر بکشم و چون با شناخت تازه معلوم نمی‌شود تصویر از کجا می‌آید و به چه چیزی ختم می‌شود برای پیدا کردن مفهوم واقعی آن چیز گفتگویم با کار آغاز می‌شود و تا جائی پیش می‌رود که نمی‌دانم من کار را دگرگون می‌کنم یا کار مرا دگرگون می‌کند. در چنین لحظات ریتم کار کردنم چنان سریع می‌شود که انرژی و توان بسیار بالائی را به‌کار می‌برم. رنگ‌های خالص را کنار هم قرار می‌دهم و از ابزارهای متفاوت از قلم مو تا دستمال کاغذی استفاده می‌کنم. آبستره برای من تهی کردن هر پدیده‌ای از معناهای تحمیلی به آن و رها کردنش برای بیان معناهای تازه‌اش می‌باشد.»

این نمایشگاه  متفاوت و منحصر به فرد را به تمام علاقه‌مندان حوزه تجسمی پیشنهاد می‌کنیم.

لازم به ذکر است نمایشگاه در تاریخ جمعه 22 دی ماه از ساعت 16 تا 21 گشایش می‌یابد و تا تاریخ 3 بهمن ماه در گالری آتبین برقرار است.  علاقه‌مندان براي بازدید مي‌توانند روزانه از ساعت 16 تا 21 به گالري آتبین به نشانی خیابان ولی عصر، قبل از چهارراه پارک وی، کوچه خاکزاد، پلاک ۴۲ مراجعه کنند. جهت کسب اطلاعات بيشتر مي‌توانید با تلفن 88545970 تماس فرمایید.

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی