جستجو:
در:

نمایشگاه و ورکشاپ استوری بوردینگ، داستان مصور و تصویر سازی مطبوعاتی

سه شنبه 18 اردیبهشت 1397

سینما امروزه، هنر-صنعتیست فراگیر، که از تمامی هنرهای شناخته شده، در تولید خود بهره میگیرد و هنر تجسمی بی تردید اساسیترین هنر در جریان خلق اثر سینمایی میباشد. استوری بوردینگ تخته پرشی منعطف و مطمئن در اختیار سازندگان آثار ارزشمند سینمایی قرار میدهد تا مسیر تولید را با اعتماد کامل طی کرده و تصورات خلاقه کارگردان به روشنترین و با کیفیت ترین صورت ممکن بر نوار فیلم نقش بندند.
استوری بورد با به تصویر کشیدن خواسته های کارگردان در شیوه ساخت سینمایی فیلم ، چشم اندازی روشن از چگونگی فیلم دراختیار تمامی گروههای فعال در تولید فیلم قرار داده و در انتقال خواسته های کارگردان به همکاران واحدهای هنری و فنی نقشی بسیار موثر به عهده دارد.
استوری بورد کتابچه راهنمایی است که تیم تولید را در هنگام فیلمبردای از بروز اشتباهات و برداشتهای اضافی پر هزینه و ملال‌آورمصون میدارد. استوری بورد در سطح سینمای حرفه ای جهان، یکی از واحدهای شناخته شده و بسیار مهم در پیش تولید فیلمهای داستانی و مستند محسوب میشود.
تاریخچه استوری بوردینگ به دهه دوم فعالیت سینمایی والت دیزنی باز میگردد. دیزنی برای دستیابی به عملکرد درست چرخه تولید فیلمهای انیمیشن و حفظ مراقبت و تعادل بودجه تولید، اقدام به تشکیل گروه استوری بوردینگ از میان مجربترین طراحان نمود. درسالهای پس از آن و مشاهده سوددهی این روش و عدم تعارض آن به آزادی خلاقیت کارگردانان، دیگر موسسات و استودیوهایسینمایی و شبکه های تلویزیونی اقدام به تاسیس واحد استوری بوردینگ نمودند. در حال حاضر غالب استودیوهای سینمایی و تبلیغاتی معتبر دارای اکیپ هنرمندان استوری بورد میباشند و نیز موسسات مستقل این حرفه در سراسر جهان به طور منظم به عرضه این خدمت اشتغال دارند.

فرهاد فروتنیان در  این نمایشگاه و ورکشاپ 15 اجرای طرح مطبوعاتی خود  که در نشریات اروپایی به چاپ رسیده اند و چند نمونه صفحات استوری بورد و داستان مصور جهانی را به نمایش خواهد گذاشت.

 از علاقمندان به آشنایی با این کار تجسمی و نیز فراگیری آن دعوت  میشوند که در روز افتتاح (چهارشنبه 19اردیبهشت) ساعت 5 بعد از ظهر در مدرسه هنری ایده حضور یابند و در جریان یک نشست پرسش و پاسخ 2 ساعته با ایشان با تمام ابعاد آموزشی و عملی این دوره آشنا شوند.

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی