جستجو:
در:

فراخوان جايزه هنر معاصر ويستا ۳

پنجشنبه 3 آبان 1397

 

فراخوان جايزه هنر معاصر ويستا ۳
ويستا به معناى انديشه و انديشه ورزى است . سومين دورهى جايزه ى هنر معاصر ويستا مانند دوره هاى پيشين مى كوشد با تاكيد بر ارزيابى فكر و ايده هاى معاصر هنر ، شرايطى را براى معرفى و اجراى فكر و اثر برتر فراهم نمايد. 
ايده سازى و اهميت به ساز و كارها و فرآيند خلق در هنر امروز هدفى است كه اين جايزه فارغ از رسانه يا جنبه هاى زيباشناختى دنبال كرده است. هنرمندان پس از ارائهى طرح و پروپوزال كتبى خويش، كه معيارهايى مانند معاصر بودن، ارزش هاى تئوريك، اجرايى بودن و پتانسيل هاى  فرهنگى را شامل مى شود در صورت پذيرفته شدن در ليست منتخب بايد بتوانند طرح هاى خويش را براى اجرا توجيه كنند. موضوع در اين دوره آزاد است و طرح هاى كوريتوريال نيز قابل طرح مى باشند. 


اهداف: 
١- شناسايى و معرفى طرح هاى برتر و نوآورانه در هنر معاصر ايران 
٢- اهميت بخشيدن به نگارش طرح، ايده ى هنرى،  پروپوزال، بيانيه ى هنرمند، فرآيند توليد اثر ، برنامه ريزى اجرايى و بر آورد بودجه 
٣- توليد محتوا و انعكاس رسانه اى طرح هاى برتر به منظور غنى تر كردن محتواى


مراحل برگزاری
١ - ایده ها و مدارک تصویری، صوتی و مکـتوب کـه در قالب پروپوزال ارائه شده در مرحله نخست توسط هیئت برگـزاری مورد ارزیابی قرار می گـیردو از منتخبین این مرحله برای مصاحبه و ارائـه حـضوری دعوت خواهد شـد.
 ۲- طـرح های منتخب مـرحله دوم در نمایشگـاهی از مدارک، متن تصویری، مکـتوبات، فایل صوتی، ماکت یا روش های دیگر که هنرمندان برای معرفی ایده خود تعبیه می کـنند در گــالری ویستــا به نمایش در خواهند آمد.
۳- پس از نمایش طرح ها، ایده یا ایده های منتخب معرفی شده و شرایط تولید و نمایششان توسط گــالری ویستــا فراهم می گـردد.

هیئت برگزاری و انتخاب
نازگل انصارنیا، پریسا پهلوان، حميد سورى، رزيتا شرف جهان ، بهرنگ صمد زادگان ، بهنام كامرانى
 

جایزه 
نشان ویستـــا و جایـزه سیصد میلیـون ریالی (شامل اجرای طرح) به اثر برگزیده اهدا می گردد.
 

زمانبندی فراخوان
- دریافت پروپوزال ها و مدارک یکـم تـا سی ام آذر مـاه 1397  - اعلام لیست منتخبین ( لیست کـوتاه) پانزدهم بهمن ماه ماه 1397  
- نمایشگاه منتخبین ( تاریخ نهایی بعد اعلام میگردد) بهار  1398 در گـالری ویستـا - مراسـم اهـدای جوایـز و مـعرفـی طـرح بـرتـر بهار  1398  
 

شرایط شرکت کنندگان
1- سـوابق کـاری (رزومه) و نمونه آثار پیشین هنرمندان در داوری تاثیرگـذار است لذا شرکـت کـنندگـان می بایست سوابق کاری خود را در فایلی مجزا ضمیمه کنند.
2- ارائـه پـروپوزال های مشترک (گـروهی) بلامانع است. 
۳- هر هنرمند یا  گـروه مجاز به ارائه حداکثر دو پروپوزال هستند.
۴- شرکـت بـرای تـمام سنیـن آزاد است. 
۵- دبیرخانـه جایزه ویستا حق استفاده از آثــار را در رسانــه های چاپـی و اطلاع رسانی، تبلیغات فرهنگـی و نـمایش آن ها در داخـل و خـارج از کــشور با ذکــر نـام هنرمنـد بــرای خـود مـحفـوظ مـی دانـد.
۶- شرکـت کـنندگـان راه یافته به نمایشگـاه مجاز به ارائه طرح یا نمایش آن در نمایشگاه هایی که قبلاً یا همزمان با این مسابقه برگزار می شوند؛ نیستند.
۷- طرح های پیشنهادی نباید پیش از ارائـه، اجرا شده باشند یا بخشی از پروژه های پیشتر انجام شده باشند.
۸-طرح انتخاب شده حداکثرتا شش ماه پس از اعلام جایزه ، برای نمایش آماده گردد.
۹- به پـروپوزال هایی کـه شرایط تدویـن و ارسال را رعایت نکـرده باشنـد رسیدگـی نخـواهد شـد لـذا شرکـت کـنندگـان  پـس از مطالعـه دقیــق فـرم فرخوان نسبت به ارسـال اطلاعات فقط به وسیله ایمیـل اعلام شـده اقدام فرماینـد.         

شرایط تدوین و ارسال پرو‍ پوزال:
۱- شرکـت کـنندگـان می بایست پروپوزال های خود را به همراه مدارک بصـری مربـوط به آن ها را در زمان تعییـن شده بـه  ایمیل دبیـرخانه بـه آدرس  prize97@vistaart.gallery  ارسـال نماینـد و از مـراجعـه حضـوری به دبیـرخانه خـودداری فرماینـد.
۲- شرکـت کـنندگـان برای ارائه پروپوزال ها و سهولت در ارزیابی آن ها ملزم به رعایت نکـات زیـر هستند:
    الف- معرفی و شرح ایده، محتوا و مانیفست اثر.
    ب- توضیح شیوه اجرایی، جدول زمانبندی  اجراء و بودجه مورد نیاز برای خلق ایده  
    پ- مدارک، منابع و متریال تصویری، صوتی و غیره.
توجه:  پروپوزال های را با فـرمت Word و حداکـثر 500 کـلمه ، تصاویر  بـا فـرمت JPEG و حداکثر 1MG  ، صـدا و فیلـم بـا فـرمـت   MP4 یـا MOV  و قابل نمایش در مدیا پلیر و به شکل ایمیل و با حجم کمتر از 5MG فرستاده شود،  در صورت تهیه ماکـت تصویر آن را ارسال و در صورت  دعوت  ، اصل آن را به گالری برسانید. 
۳-  آدرس سایت برای دریافت فرم فراخوان  www.vistaart.gallery/fa/vista-prize/v1397
 

اطلاعات دبیر خانه
تهران، خیابـان مطهـری (تخـت طاووس) خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، پلاک 11
تلفن تماس:       34-88513933
www.vistaart.gallery

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی