علیرضا آسانلو

علیرضا آسانلو

Alireza Asanlou

ویرایش اطلاعات

علیرضا آسانلو

بیوگرافی

      علیرضا آسانلو متولد 1353، شهر ری.

      وی همانند دیگر هنرمندان از کودکی پی به استعداد خویش در زمینه ی هنر به خصوص نقاشی و مجسمه سازی برد و در پی رشد و تعالی خود در هنر هر آنجا که می توانست بیاموزد حضور داشت.

علاقه ی وی به هنر در حوزه ی فیگوراتیو، باعث شد تا بیش از ده سال به آموزش آکادمیک هنر در این زمینه، نزد استادان بنام بپردازد و آثار شاخصی پدید آورد.

      در حیطه ی نقاشی و طراحی و مجسمه، بیش از ده نمایشگاه  انفرادی وجمعی داشته که هیچکدام برای فروش ارائه نشده است و تاکید هنرمند بر مضامین ارزشی یعنی زندگی به عنوان اصلی ترین موضوع و انسان، عالی ترین پرسوناژ برای پرداختن بوده است و ثمره ی این تلاش، سه نمایشگاه انفرادی طراحی و نقاشی بوده است.

     در حوزه ی مجسمه سازی، شاخص ترین آثار وی، ساخت مجسمه های فیگوراتیو مفهومی با بیانی منحصر به فرد ارائه شده است و همچنین از دیگر فعالیت های وی در این زمینه ساخت سردیس هایی از بزرگان فرهنگ و هنر سرزمینمان می باشد.

       مجسمه های برنزی از ملک الشعرای بهار، استاد عزت الله انتظامی، استاد امیر خانی، مرتضی ممیز، جلیل شهناز،  پروفسور رضا ، پروفسور گنجی، زنده یاد عباس کیارستمی، سلمان هراتی و ضیاالدین امامی که در اماکن فرهنگی و هنری و دانشگاهی نصب می باشد، از جمله فعالیت وی در این حوزه است.

       اجرای ورک شاپ نقاشی به صورت زنده از چهره ی مفاخرایران اتفاقی نادر و در نوع خود تامل برانگیز بود که در حضور بیش از صد هنرمند در خانه هنرمندان برگزار شد و استادانی چون لوریس چکناوریان، غلامحسین امیرخانی، محمد سریر و ایرج راد -با مدل شدن- در این رویداد، به تحقق یافتن یک مجموعه اثر،کمک و بر تعامل بین شاخه های مختلف هنری از جمله سینما، موسیقی و نقاشی تاکید کردند.

   

    علیرضا آسانلو در ادامه ی فعالیت های خود به موضوعات اجتماعی، انسانی و زندگی در فضای معاصر می پردازد و نمایشگاه سال گذشته ی وی که در بهمن ماه با عنوان "زندگی"، در نگارخانه ی "نات" برگزار شد، ارتباط بین انسان معاصر و فضای زیست خود را به چالش کشید که مورد توجه و استقبال  شایسته ای قرار گرفت و آنچه پیش رو داریم، نمایشگاهی از طراحی، نقاشی و مجسمه ی وی در رابطه با "زن" است که می توان این مجموعه را "قوصی در اعماق ماهیت انسان در نماد آفرینش" یعنی "زن" دانست. 

      این مجموعه با عنوان " زن گار" ارائه شده است.

                                                                                     سیما کهکی 

                                                                                     آبان 1395 


آثار علیرضا آسانلو

در حال بارگذاری تصاویر

مجله

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد