یعقوب امدادیان

یعقوب امدادیان

Yaghoub Emdadian

ویرایش اطلاعات

یعقوب امدادیان

متولد ۱۳۲۷، تبریز، ایران

تحصیلات

دریافت مدرک کارشناسی هنرکده هنرهای تزیینی
دریافت مدرک کارشناسی ارشد هنرکده هنرهای تزیینی ۱۳۵۵

بیوگرافی

یعقوب امدادیان نقاش ایرانی است. او برادر داوود و فاطمه امدادیان است که هنرآموزی را از هنرستان میرک تبریز آغاز کرد و در سال ۱۳۴۸ از این مدرسه فارغ‌التحصیل شد.
او در سال‌های پس از انقلاب نقش مهمی در برگزاری نمایش‌های هنری موزه هنرهای معاصر تهران داشته است و نمایشگاه های متعددی در داخل و خارج از ایران برگزار کرده است.
ویژگی مهم آثار او انتزاع طبیعت‌پردازانه است. او تجرید را تا مقطعی پیش می‌برد که اصل وفاداری به منظره را مخدوش نکند. علی‌رغم وجود ویژگی‌های مدرنیستی که آثار امدادیان را به انتزاع نزدیک می‌کند، حضور طبیعتی گسترده و در آثار وی دیده میشود. در واقع او با کاربست سطوح رنگی پهناور، خط‌های کمرنگ و پراکنده و نیز نگاهی کوبیستی به فضا و سوژه، معمولاً طبیعتی دست نخورده و بی‌انتها را در این طیف از آثار خود بازنمایی می‌کند. آثار او در سال‌های آغازین توجه خانه‌های حراج‌های بین‌المللی به هنر ایران مورد توجه قرار گرفت. نگارخانه هور با مدیریت یعقوب امدادیان اداره می شود.

آرت‌فرهای شرکت‌کرده یعقوب امدادیان

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading
نمایش بیشتر

حراجی‌های شرکت‌کرده یعقوب امدادیان

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading
نمایش بیشتر

آثار یعقوب امدادیان

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading
نمایش بیشتر

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد