محسن دا‌ئی‌نبی

بیوگرافی

 

محسن دائی‌نبی به سال 1352 در تهران متولد گردیده و تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته گرافیک به انجام رسانده است. وی دارای رتبه "ممتاز" از انجمن خوشنویسان ایران می باشد ودر طی بیش از دو دهه فعالیت هنری خود، تاکنون31نمایشگاه مهم جمعی و 17 نمایشگاه متنوع انفرادی داشته است.

 
او مدتی مدرس طراحی حروف در دپارتمان گرافیک دانشکده هنر و معماری دانشگاه ازاد اسلامی تهران بوده است.
 
مجموعه ای از آثارش تحت عنوان "خط سوم" در دست انتشار است که در مقدمه ی آن، استاد قباد شیوا که از برجسته ترین پیش کسوتان  طراحی گرافیک امروز ایران است، چنین نگاشته اند:
 
"چندین دهه است که هنرمندان کشورمان تحت عنوان نقاشیخط، تایپوگرافی،گرافیک و عناوین دیگر، فرم خط و حروف را بهانه قرار داده، آثاری را خلق کرده اند که جز معدودی، بقیه بسیار به هم شبیهند.
 
.... تا به امروز که شاهدیم دامنه ی استفاده از انتزاع حروف چگونه در سراسر کشورمان توسط هنرمندان،دنبال می شود که به عقیده بنده جز استثنائاتی، دیگر نه ابداعی در این آثار می بینیم و نه شخصیتی خاص و انگار که همه این آثار تولید یک کارگاه هنری هستند و فقط با نگاه به امضای پای آنها می توانید آن ها را تفکیک کنید.
 
...آثار محسن دائی‌نبی که در این کتاب امده است نگاهی صادقانه و مشتاقانه به همین سیاه مشق ها ولی با کنترلی هوشمندانه در چگونگی ارتباط فرم های تصادفی و بهره گیری زیبا شناسانه از آنها دارد.
 
.... در خاتمه باید گفت که حضور همین اصول زیبا شناسانه است که این مجموعه آثار را از هزاران اثر مشابه دیگر که نگاهی به انتزاع حروف دارند متمایز می سازد."
 
(با آرزوی موفقیت دائی‌نبی،قباد شیوا)
 
 

نمایشگاه‌های گردآوری شده توسط محسن دا‌ئی‌نبی

loading

آرت‌فرهای شرکت‌کرده محسن دا‌ئی‌نبی

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading
نمایش بیشتر

حراجی‌های شرکت‌کرده محسن دا‌ئی‌نبی

آثار محسن دا‌ئی‌نبی

در حال بارگذاری تصاویر loading
MOHSEN DAEINABI.5
MOHSEN DAEINABI.4
MOHSEN DAEINABI.3
MOHSEN DAEINABI.2
loading
نمایش بیشتر

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
loading

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
loading
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد