مرتضی خسروی

بیوگرافی

مرتضی خسروی در بهمن‌ماه 1366 در بجنورد متولد شد و تا پیش از دبیرستان خوشنویسی و طراحی می‌کرد. در رشته گرافیک وارد هنرستان شد و طراحی را به‌طور جدی آغاز کرد. پس از فارغ‌التحصیلی از هنرستان مدتی تحت تعلیم استاد غلامحسین سهرابی به طراحی و نقاشی پرداخت و با معرفی ایشان به تهران آمد و نزد استاد علی بیگی‌پرست به  آموختن نقاشی پرداخت. در سال  1387 در رشته نقاشی وارد دانشگاه مارلیک نوشهر شد و طی دوران تحصیل کارگاه‌های آموزشی طراحی و نقاشی در نوشهر برگزار می‌کرد که حاصل آن چند نمایشگاه گروهی به همراه هنرجویان تحت تعلیمش بود. همزمان در جشنواره‌های محلی و ملی شرکت ‌کرد که حاصلش چندین مقام برتر در بیش از هفت جشنواره هنری بود.
اولین نمایشگاه انفرادی‌اش را در ۱۳۸۹ با همکاری استاد محمدرضا فیروزه‌ای در گالری میرمیران خانه هنرمندان تهران و دومین نمایشگاه انفرادی‌ را در گالری گلستان (۱۳۹۱) برگزار  کرد. پس از آن در سال 1393 یک نمایشگاه انفرادی در گالری آرت‌لب بیروت و سپس چهارمین  نمایشگاه انفرادی‌ را در همان سال درگالری گلستان داشت .
او هنرمندی فعال با کارنامه ای از ده ها نمایش گروهی است. خط ارتباط تمامی این فعالیت‌ها، تلاش برای ماندن در قلمرو نقاشی فیگوراتیو و مبارزه با مرزهای آن بوده است. این نمایشگاه حاصل چالشی تازه با محدوده‌های نقاشی چهره‌ نگاریست.

آثار مرتضی خسروی

در حال بارگذاری تصاویر loading
اثر مرتبط یافت نشد.
loading
نمایش بیشتر

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد