علی‌اکبر صنعتی

Aliakbar Sanati

ویرایش اطلاعات

علی‌اکبر صنعتی

متولد ۱۲۹۵، کرمان، ایران

بیوگرافی

علی‌اکبر صنعتی نقاش ومجسمه‌ساز و تنها هنرمند ایرانی که دو موزه به نامش ثبت شده‌ است: موزه صنعتی کرمان و موزه صنعتی تهران. صنعتی تا پایان عمر عضو پیوستهٔ فرهنگستان هنر ایران باقی ماند. فیلم مستند "او مثل هیچ کس نیست" کاری از سید هادی موسوی به بررسی زندگی و آثار استاد صنعتی پرداخته است.
صنعتی در نیمه دوم عمر، میان نقاشی رنگ و روغن و آبرنگ؛ به فکر اعتبار بخشیدن به نقاشی آبرنگ افتاد که تحولی بود بنیادین بود.

سید علی اکبر صنعتی دوران تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در دوران توقف در پرورشگاه به پایان رساند. او ضمن تحصیل در پرورشگاه به فنون نقاشی و مجسمه سازی هم می پرداخت. او در مدرسه صنایع مستظرفه به ادامه تحصیل مشغول شود.

سید علی اکبرصنعتی زاده در مدرسه صنایع مستظرفه به تحصیل هنر مجسمه سازی مشغول و به خلق آثاری ارزشمند در زمینه های نقاشی و مجسمه سازی پرداخت.

علی اکبر صنعتی در طول سالیان زندگی در تهران، نمایشگاه هایی دائمی تشکیل داد. سرانجام در ۱۳ فروردین ۱۳۸۵ در تهران در گذشت.

آرت‌فرهای شرکت‌کرده علی‌اکبر صنعتی

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading
نمایش بیشتر

حراجی‌های شرکت‌کرده علی‌اکبر صنعتی

آثار علی‌اکبر صنعتی

در حال بارگذاری تصاویر loading
اثر مرتبط یافت نشد.
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
loading

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
loading
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد