برداشت (مجموعه تهران)

جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶ تا سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶

بیانیه

مجموعه برداشت (سری تهران) برایند تعلق هنرمند به خیل مهاجرین بوده که موجد موشکافی قلمرو تفاوت ها و تعاملات مقارن سرزمین مادری و خانه دوم میشود. مجموعه برداشت تلاشی است برای ادای احترام و ارتباط هنرمند با این خانه: کاووشی پرفورماتیو، کنکاش و تعیین مسیرهای متناوب در شهری که احساس در خانه بودن آن به همان اندازه مبهم و بیگانه است که ذاتی و باطنی.
فرایند پرفورمنس این پروژه شامل کشف و مطالعه تهران از طریق سطوح خیابان و سنگفرش ها در مسیرهای نمادین تاریخی و اجتماعی-سیاسی، محله های عیان نشین و فقیر آن و الگو برداری از کاشی و دریچه های دوران های مختلف تکامل شهر تهران است. انتقال رنگ و ذرات خاک از تن شهر به ورق های بوم هم ادعای صاحب خانگی و مطالبه از شهر را القا میکند و هم منظره غیر متعارفی از شهر را ارائه می دهد. بوم ها سیاحت اکتشافی گذرا و پرفورماتیو هنرمند را از مراوده ای شخصی به مناسبتی جمعی تغییر می‌دهد.
عنوان هر اثر روایت گر حکایت های فرهنگی و سیاسی-اجتماعی و مکان اجرای اثر است. عکس های مستند نیز در راستای بیان حال و هوای لحظه خلق اثر در کنار این مجموعه آمده اند. این عکس ها تلاش در بازگویی نگاه‌ها، عکس‌العمل‌ و گاهی بی تفاوتی رهگذران در رویارویی با روند خلق اثر را دارند تا مخاطب را هرچه بیشتر با شرایط مختلف و منحصر به فرد هریک از مکان‌ها و روند شکل گیری این مجموعه آشنا سازند.

آثار نمایشگاه

در حال بارگذاری تصاویر

مجله

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

اطلاع

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد