۱۰۰ چهره‌ی ورزشی ایران به روایت ۱۰۰ نقاش

جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶ تا جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۶

بیانیه

برای نخستین بار ١٠٠ پرتره ی نقاشی از چهره های ورزشی ایران که توسط صد هنرمند به تصویر کشیده شده است در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد جمعه ١٥ دی ماه رونمایی میشود.
به گزارش روابط عمومی این برنامه نمایشگاه «100 چهره ی ورزشی ایران» سومین رویدادی است که تحت عنوان «چهره های سرشناس ملی» اینبار بـا خلق 137 اثر برای نخستین بار با موضوع چهره هـای ورزشی برگزار می شود.
هیوا پاشائی طراح و مسوول برگزاری این نمایشگاه با ذکر این نکته که هدف از برگزاری نمایشگاه نقاشی پرتره ی یکصد چهره ی ورزشی ایران قدردانی از مقام ورزشکاران نام آور ایرانی است گفت :این حرکت هنری از آغاز شکل گیری تاکنون، با برگزاری چند دوره ورکشاپ حرفه ای، و آموزش برخی تکنیک هـای گوناگون و مدرن به جمع بسیاری از هنرمندان، موجب پدید آمدن صدها اثر فـاخر و کم نظیر در زمینه ی «پرتره» گردیده است کـه حاصل آن در موزه ی قصر تهران، گالری آریانا و فرهنگسرای نیاوران به نمـایش درآمده است.
وی افزود : پس از برگـزاری نمایشگاه «پرتره نگـاری مشـاهیر موسیقی ایران» و «یکصد چهره ی محبوب سینما تئاتر ایران» این جریان مستقل هنری، پرتره ی چهره های ورزشی محبوب خویش را اینبار در موزه ی هنرهای زیبـا، واقع در مجموعـه ی فرهنگی-تاریخی سعدآباد به نمـایش خواهد گذاشت.
نمایشگاه نمایشگاه پرتره ی یکصد چهره ی ورزشی ایران دربرگیرنده ی 137 اثر از 104 چهره ی ورزشی است که با انتخاب 100 نقاش به تصویر کشیده شده اند.
گفتنی است آیین افتتاحیه این نمایشگاه با حضور چهره های سرشناس هنری، ورزشی و فرهنگی جمعه 15 دی ماه ، ساعت 15 در موزه ی هنرهای زیبای مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار می گردد.
 

هنرمندان نمایشگاه

هنرمند مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

آثار نمایشگاه

در حال بارگذاری تصاویر
اثر مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

مجله

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

اطلاع

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد