دوسالانه تصویرگری جزیره نامی

جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ تا سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶

بیانیه

منتخبی از آثار "جشنواره بین المللی تصویرگری کتاب کودک جزیره نامی"(کره جنوبی) 2017 به نمایش در خواهد آمد. این نمایشگاه که با همکاری انجمن تصویرگران ایران گردآوری شده است، روز جمعه 22 دی ماه 1396 از ساعت 16 تا 20 با نمایش 52 اثر از 34 هنرمند در نگارخانه لاله گشایش می یابد و برای بازدید از 23 دی تا 3 بهمن ماه از ساعت ٩ تا ١٣ و ١٤ تا ١٨ دایر خواهد بود. این جشنواره، با هدف فراهم آوردن فرصتی برای تصویرگران برای ارائه آثارشان در سطح بین‌المللی و تشویق تصویرگران به آفرینش کتاب‌های تصویری با ارزش برای کودکان، برگزار شد که پنج داور به شکل ثابت این رقابت را داوری کرده‌اند: جونکو یوکوتا Junko Yokota، استاد ادبیات کودکان در دانشگاه ملی لوییس شیکاگو، زهره قایینی، مدیر موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و رئیس هیئت داوران جایزه هانس کریستین اندرسن در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ (ایران)، راجر ملو Roger Mello، تصویرگر و برنده جایزه هانس کریستین اندرسن در بخش تصویر 2012 (برزیل)، آناستازیا آرخیپوا Anastasia Arkhipova، تصویرگر و رییس انجمن تصویرگران و نویسندگان روسیه (روسیه)، یوسف اسماعیل، تصویرگر و برنده جازه بزرگ نوما (1996) (مالزی). علاوه بر این هر ساله داورانی به شکل مهمان به داوران این مجموعه پیوسته‌اند: سال 2013: وی-سوک ای یو Wee-sook Yoe، مدیر کتابخانه ملی کودک و نوجوان سئول (کره جنوبی) و بیونگ – هو هان Byung-ho Han، تصویرگر و برنده جایزه سیب طلایی براتیسلاوا (کره جنوبی)؛ سال 2015: وی-سوک ای یو، مدیر کتابخانه ملی کودک و نوجوان سئول (کره جنوبی) و سال 2017: سونگ-اوک هان Sung-ok Han، رییس هیات مدیره انجمن کتاب‌های تصویری کره (کره جنوبی) و یوکیکو هیروماتسو Yukiko Hiromatsu، نمایشگاه گردان و داور نمایشگاه تصویرگری براتیسلاوا 203-2015-2017 (ژاپن).

در سال 2017، جایزه بزرگ (نشان این رقابت به همراه ۱۰ هزار دلار) برای یک نفر، جایزه جزیره طلایی (نشان این رقابت به همراه ۵ هزار دلار آمریکا) برای دو نفر، جایزه جزیره سبز (نشان این رقابت به همراه ۲ هزار دلار آمریکا) برای پنج نفر و جایزه جزیره بنفش (نشان این رقابت به همراه گواهینامه) برای ده نفر به برندگان اعطا شد.

لازم به ذکر است که هنرمندان ایرانی نیز در چندین دوره این جشنواره شرکت کرده و جوایز زیادی را از آن خود ساخته اند. جوایز در دوره‌های مختلف متفاوت بوده است. نوشین صفاخو (برنده جایزه جزیره طلایی 2013)، حسن عامه‌کن (برنده جایزه جزیره سبز 2015) و امیر شعبانی پور (برنده جایزه جزیره سبز 2017) برندگان ایرانی این رقابت بوده‌اند. همچنین نازلی تحویلی و راشین خیریه (2013)، آذر تیموری، یکتا جبلی، علی دالوند، رضا دالوند، ملیکا سعیدا، علی عامه‌کن نرگس محمدی و زهرا محمدنژاد، (2015) و محمد برنگی، راشین خیریه، رضا دالوند، مجید ذاکری، پگاه درخشان رکنی، نوشین صفاخو، ریحانه کاشانیان، فرشته نجفی و فاطمه نخعی (2017) از ایران در این فهرست قرارگرفته‌اند.

نمایشگاه حاضر شامل آثار برنده جایزه بزرگ، جایزه جزیره طلایی، جایزه جزیره سبز، جایزه جزیره بنفش و برندگان تشویقی ایرانی 2017 و آثار نوشین صفاخو (برنده جایزه جزیره طلایی 2013)، حسن عامه‌کن (برنده جایزه جزیره سبز 2015) است.

هنرمندان نمایشگاه

هنرمند مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

آثار نمایشگاه

در حال بارگذاری تصاویر
اثر مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

مجله

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

اطلاع

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد