جغرافی انسان

جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶ تا سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶

بیانیه

هر جغرافیا و دوره تاریخی که در آن زیست می‌کنیم، ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که عامل اشتراکات بصری و مفهومیِ آثار هنرمندانی است که در آن موقعیت مکانی و زمانی به خلق می‌پردازند. 
مهم‌ترین ویژگی آثار یک دوره به دیدگاه‌های متفاوت و گونه‌گون، چه از نظر فرمالیستی و چه از باب انتخاب زوایای مورد بررسی از مضامینی مشخص است؛ اما چگونه است که فرزندان یک خانواده با تمام نقاط اشتراک موجود، این چنین متفاوت با هم می‌اندیشند و می‌نگرند؟ 
علی‌رغم تاثیر حافظه جمعی و تاریخی یک دوره، انسان این موجود منحصر به‌فرد با خلاقیتی شگرف این همه سلایق متنوع از یک مضمون را در فرهنگ عمومی پدید می‌آورد. 
«جغرافی انسان»، آثار هنرمندان نقاش فیگوراتیو را در وضعیت جامعه معاصر به نمایش می‌گذارد. هنرمندان منتخب سال‌ها است این موضوع را در مسیر حرفه‌ای خود مورد بررسی قرار داد‌ه‌اند و با نگاهی متفاوت، در فضاهای گوناگون و با نگرش‌های روانکاوانه، اجتماعی، تاریخی و نمادین، شرایط انسانی را که در همین عصر زیست می‌کند به تصویر درآورده‌اند. هنگامی که این آثار را در کنار یکدیگر قرار می‌دهیم، به گفتگو و کشمکشی جهان‌شمول و به دیدگاهی تعمیم یافته‌تر، کامل‌تر و گسترده‌تر از زندگی اجتماعی، در زمان معین و در یک موقعیت جغرافیای مشخص دست می‌یابیم. در وضعیت فعلی هنر معاصر کشور بررسی پژوهشی ارتباط انسان و جغرافیایی مشخص از زوایای دید چند هنرمند در کنار یکدیگر، دریچه‌ای تازه به ادراک ما از وضعیت کنونی خواهد گشود. 
 
مجید عباسی فراهانی

هنرمندان نمایشگاه

هنرمند مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

آثار نمایشگاه

در حال بارگذاری تصاویر
اثر مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

مجله

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

اطلاع

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد