هنر

جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ تا چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶

بیانیه

در استیتمنت این نمایشگاه که اقای حافظ روحانی نوشته اند امده است که :
آیا هنر را می‌توان با استادان بزرگ تعریف کرد؟ آیا نام و آوازه‌ی همه‌ی آن‌هایی که کتب تاریخ هنر را پر کرده‌اند به واقع تصور ما از آن‌چه «هنر» می‌خوانیم را ساخته‌اند؟ و اما آیا ما، یک‌به یک، تمامی این چهره‌ها را که بر آثار مجید عسگری نقش بسته‌اند، به واسطه‌ی دنیایی که پیش رو‌ی‌مان باز کرده‌اند ستایش نمی‌کنیم؟
با این‌حال آن‌چه مجید عسگری، در نمایشگاه جدیدش کرده، صرفاً بازنمایی چهره‌های تعدادی از بزرگان تاریخ هنر نیست، آن‌چه او می‌کند در عین‌حال حاصل یک ساخت و ساز پرزحمت و پرمرارت است که با دقت و جزئی‌نگری فراوان ممکن می‌شود. پس آن‌چه او می‌کند، تلویحاً یادآوری تمامی مسیر صعب و دشواری است که با کاری پرمرارت و دشوار حاصل می‌شود و ما «هنر» می‌نامیم. نمایشگاه «هنر» کوششی است که به ما یادآوری می‌کند تمامی این نام‌ها و چهره‌ها با چه مرارتی اوراق تاریخ هنر را پر کرده‌اند و با چه جزئی‌نگری تکه‌تکه‌های تاریخ هنر را کنار هم گذاشته‌اند.

هنرمندان نمایشگاه

آثار نمایشگاه

در حال بارگذاری تصاویر

مجله

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

اطلاع

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد