مراتب نزول سنمار در قصر کافکا

جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ تا جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶

بیانیه«مراتب نزول سنمار در قصر کافکا» اثری است که در ادامه ی پروژه ای دنبال دار به نام «به سوی آرمانشهر» ساخته و در آن برخی از استعارات همیشگی آثار در قالبی مکانی بازسازی شده است.
سِنِمّار یا سِنمار نام یک معمار رومی بوده است که به دستور نُعمانِ یکم، پادشاه لَخمی فراخوانده شده تا زیباترین کاخ دوران را برای پذیرایی از یزدگرد اول ساسانی بسازد. سنمار ساختن قصر خوَرنَق را پس ازمدتی طولانی به پایان برد. در گفت¬وگو با شاه، سنمار دو راز قصر را برای او باز گو کرد. نعمان از ترس این که کسی جز خودش راز قصر را بداند و از بیم آن که سنمار کاخی شبیه یا بهتر از آن برای دیگری بسازد، دستور داد تا نگهبانان او را از بالای کاخی که خود ساخته بود به پایین انداختند.
در قصر کافکا، شخصیت اصلی داستان به ولایتی غریب عزیمت می‌کند. او می‌کوشد تا راهی برای ملاقات حاکمان مرموز ولایت پیدا کند که آن را از درون قصری رهبری می‌کنند، چراکه به دعوت ایشان و برای تصدی کاری به آن ولایت کوچیده است. اما تلاش مذبوحانه ی او راه به جایی نمی‌یابد و فقط در میان اطلاعات و روایات مختلف و بیهوده‌ای در مورد پیدا کردن راه قصر خود را می‌بازد.

 

هنرمندان نمایشگاه

آثار نمایشگاه

در حال بارگذاری تصاویر
اثر مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

مجله

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

اطلاع

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد