چطور از روی ترس تصمیم نگیریم

جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ تا دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

بیانیه

 


چطور از روی ترس تصمیم نگیریم

 

گالری دلگشا با افتخار اولین نمایشگاه انفرادی علیداد جلالی با نام « چطور از روی ترس تصمیم نگیریم » را به نمایش می‌گذارد. رابطه ای بین واقعیت و تصنع و استفاده از متریال های دم دستی و تکنولوژی روز برای دست کاری آنها.

آثار او از یک فکر شروع می‌شوند و مدت‌ها طول می‌کشد تا فرم و غایت نهایی آن برای هنرمند آشکار شود. سادگی و وضوح آثار جلالی با لایه ‌های معنایی جدید و تحت تاثیر شرایط و تاریخ شکل میگیرد و طنز غالب این آثار از برخورد جدی با یک مقوله ساده یا برخوردی سهل انگارانه با یک موضوع جدی شکل می‌گیرد.

هنرمند انتخاب می‌کند اما از جایی به بعد نقش مخاطب کنجکاوی را می‌گیرد که تاثیر زمان بر روی اشیاء را نظاره می‌کند. زمان می‌پوساند، رنگ‌ها را می‌پراند، معانی را تغییر می‌دهد یا بی معنی می‌کند. هر کدام از واکنش‌ های شیء در طول زمان برای هنرمند به عنوان یک ناظر اهمیت می ‌یابد. تصاویر جلالی معانی خود را از پیشروی در  زمان به دست می‌آورند. تصاویری که در آزمون زمان شکست خورده و با پیشروی آن معنی خود را از دست می‌دهند. (که در این سیر از دست دادن معانی، معنای تازه خلق می‌شود) مثل پرده ی حمامی با طرح نقشه ی جهان با تقسیم ‌بندی هایی چون شوروی و یوگوسلاوی که دیگر ارزش استنادی ندارد و صرفا تبدیل به یک شیء تاریخی شده است. مدرک از واقعیتی که دیگر خاصیت استنادی ندارد. زمان و مکان واقعیت اشیاء را به حالت سیال در می‌آورد. شیء تغییر و بسط پیدا می‌کند. اولویت نمونه ی اصلی و نمونه‌ های تغییر یافته ‌اش نادیده گرفته می‌شود و در عوض در اشیاء تکرار شونده برابری شکل می‌گیرد. نه حقیقتی واحد و نه نمونه اصلی فقط نسخه ‌ها هستند که شکل می‌گیرند.

او در نمایشگاه ‌های گروهی متعددی شرکت کرده است که از تازه ‌ترین آنها می‌توان به نمایش های گروهی « یک طلوعِ عاطلِ باطل » و « بَدها » در گالری دلگشا اشاره کرد.

هنرمندان نمایشگاه

آثار نمایشگاه

در حال بارگذاری تصاویر
اثر مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

مجله

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

اطلاع

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد