روی کاغذ

طراحی

جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ تا دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴

بیانیه

«روی کاغذ»

طراحی‌های رعنا فرنود

رعنا فرنود در نقاشی‌هایش همواره از مرز بازنمایی تجربه‌ی زیسته از یک سو، و غرق شدن در عوالم شخصی فارغ از دغدغه‌های اجتماعی از سوی دیگر، فراتر رفته‌ است.  بدن‌های پف‌کرده‌ی نقاشی‌های او با نخ باریکی به جهان انضمامی متصل‌اند و سبکبالانه از قید و بند بازنمایی فاصله می‌گیرند. او در مصاحبه‌ای می‌گوید: «پرتره‌هایی که من به تصویر کشیده‌ام پرتره انسان‌هایی است که توانسته‌اند از یک شرایط غیرعادی جان سالم به‌دربرند و زنده بمانند. تأثیرات این شرایط کمابیش در چهره‌هاشان دیده می‌شود». شاید همین توجه به تأثیرات نیروهای اجتماعی، و نه حضور بی واسطه‌ی عناصر اجتماعی است، که دنیای هنری خاص او را پدید آورده است.

این نمایشگاه برگزیده‌ای است از طراحی‌های سه دوره‌ی متفاوت و متوالی که در کنار هم دیده می‌شوند. این آثار، شاید همان نسبتی را با جهان هنری او دارند که نقاشی‌هایش با جهان پیرامون ما؛ هر یک بخشی از جهان ذهنی هنرمند را بر ما آشکار می‌کنند و در عین حال، نشانه‌ای هستند از کل آن جهان.

هنرمندان نمایشگاه

آثار نمایشگاه

در حال بارگذاری تصاویر
اثر مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

مجله

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد