مصوران برجسته ایتالیا

تصویرسازی

جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ تا سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶

بیانیه

این نمایشگاه با عنوان "مصوران برجسته ایتالیا"، حاوی 63 اثر تصویرسازی از 17 هنرمند شاخص و برجسته درعرصه تصویرگری ایتالیا است که با همکاری انجمن تصویرگران ایران و نگارخانه لاله برگزار می شود.

ایتالیا به عنوان میهمان افتخاری، امسال در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور داشته و به همین مناسبت با دعوت انجمن تصویرگران ایران این نمایشگاه ساماندهی شده است. شایان ذکر است برنامه ریزی این مجموعه توسط موسسه فرهنگی ایتالیا در مادرید و برلین با همکاری نمایشگاه کتاب کودک بلونیا انجام شده و پس از برگزاری نمایشگاه در شهرهای یادشده، سفر جهانی خود را آغاز کرده و پس از حضور درچندین کشور اروپایی و آسیایی،... اکنون به تهران رسیده و در نظر است پس از اتمام تاریخ نمایشگاه به چند شهر دیگر ایران نیز سفر کند.


آیین گشایش نمایشگاه روز جمعه22 اردیبهشت96 ساعت 16 تا 20 با حضور اعضای انجمن تصویرگران ایران و دیگر مسولان در نگارخانه لاله برگزار خواهد شد.
علاقه مندان برای بازدید می توانند تا 4 خرداد ماه  به این مرکز مراجعه نمایند.


نمایشگاه آثار مصوران برجسته ایتالیا در نگارخانه لاله گشایش یافت

این نمایشگاه با عنوان "مصوران برجسته ایتالیا"، حاوی 63 اثر تصویرسازی از 18 هنرمند شاخص و برجسته درعرصه تصویرگری ایتالیا است که روز جمعه 22 اردیبهشت با حضور جمع کثیری از علاقه مندان و اعضای انجمن تصویرگران ایران در نگارخانه لاله افتتاح شد.

پس از نمایش موفق نمایشگاه «مصوران برجسته ایتالیا» در مادرید،  بلونیا، برلین، ابوظبی، صوفیا، پکن و قاهره، انجمن تصویرگران ایران این نمایشگاه را به ایران دعوت کرد.و این رویداد زمانی در تهران برگزار می‌شود که کشور ایتالیا مهمان افتخاری نمایشگاه بین‌المللی تهران است و این موقعیت را دارد که استعدادها و مفاخر خود را در زمینه چاپ کتاب به نمایش درآورد.

کیفیت فوق‌العاده‌ تصویرگری‌های ایتالیایی که در این نمایشگاه ارائه شده از تاریخ هنری می‌گوید که در طول چهل سال گذشته توسط هجده هنرمندان بزرگ خلق شده است. این نمایشگاه، که به همت انجمن تصویرگران ایران و باهمکاری نگارخانه لاله برگزار شده، توسط  مؤسسه فرهنگی ایتالیا در مادرید و برلین با همکاری نمایشگاه بولونیا،  نمایشگاه کتاب کودک بولونیا و مؤسسه منطقه‌ای امیلیا-رومانیا برگزار شده است. همچنین گزارشی است از هنر توسعه‌یافته‌ای که تصویرگرانی پیش‌کسوت، مانند روبرتو  اینوچنتی و لورنزو ماتوتی، ایجاد کرده‌اند و آثار استعدادهای جوانی مانند فیلیپ جوردانو و آریانا وایرو را نیز در بردارد.

این هنرمندان منتخب، در بیش از دو نسل، ساختار جدیدی برای کتاب‌های تصویری با تکیه بر اصالت خلاقانه ایجاد کرده‌اند که در ایتالیا و خارج از آن شناخته شده و برنده جوایز و تقدیرهای فراوان شده است.

تصاویری از مراسم افتتاحیه و نمونه آثار این نمایشگاه را ببینید:

هنرمندان نمایشگاه

هنرمند مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

مجله

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد