تهران هزار و سیصد و نود و شش

نقاشی

جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ تا سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

بیانیه

طاهر و نقاشی های شهری
شهرت مناظر طاهر پورحیدری در میان آثار معاصر ایرانی کم نظیرست ، او را می شود با ستاره های نقاشی مدرن مثل گلستانه و سپهری و اذرگین مقایسه کرد . در چند سال گذشته مناظر شهری او نمادی از تغییر جامعه ی ایرانی بوده است . در تاریخ 13 بهمن ماه آخرین نمایش نقاشی های بزرگ این هنرمند به همراه یک قطعه ی ویدیویی در گالری هما به نمایش درمی آید .
هنگامه معمری درباره طاهر پورحیدری می گوید :" طاهر به شکل بی واسطه ای با آنچه در محیط و معماری مشاهده می کند ارتباط برقرار کرده و استقبال کم نظیر داخلی و بین المللی از نقاشی های او به این تنگاتنگی حسی میان نقاش و نقاشی ارتباط دارد. او درباره ی شهرهایی حرف می زند که مفهوم انسان در آن حذف شده اما کماکان حضور غایب انسان در قالب سوبژکتیوی در اتمسفر آنها احساس می شود . "
چندی پیش نیز گالری هما در همکاری با گالری نارنج مجموعه نقاشی کوچک و با عنوان کاج تهران را در شیراز به نمایش درآورده بود .

هنرمندان نمایشگاه

آثار نمایشگاه

در حال بارگذاری تصاویر

مجله

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد