دیوارهای دیروز

جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ تا دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

بیانیه

 

تا کجا مى برد این نقش به دیوار ، مرا
دکتر شفیعى کدکنى
دیوار هاى دیروزین سرزمین پر مهر و فسانه ام، راوى هزار متن وگفتاریست که بى واژه و نوشتار، زهن و زبان مارا به ساحت و سپهر زیبا شناسى و تجربه اى معنا گرا، ارجاع مى دهد.
تجربه اى عمیق و راز آمیز که از ناز کاى خیال ایرانى در طرح  و نقش هر خشت و گل و گچ تا همه عناصر معمارى و هنر هاى دیگر تکثیر مى شود.
این دلالت هاى تصویرى، بى تردید بخشى عمیق از نا خودآگاه فردى و تجربه هاى ذهنى و فرهنگى قومى و جمعى ماست که هُشیوار و نا هشیار تا امروز ادامه مى یابد و این آثار همزیستى و همراهى با بخشى از این پیکره فرهنگى بوده که تلاش کردم رویکردى نوین و معاصر با آن روح و معناى کهن داشته باشم.
این خوانش و تجربه را با خطوط بنایى مسجد جامع اصفهان آغاز کردم و با ارایه ها و چینش آجرین سقف هاى کاشان پى گرفتم ، مسیرى که مرا به روابط دانش بینامتنى زیبا شناسى ایرانى در همه عناصر فرهنگ و هنر دیرین این سرزمین رازآمیز رهنمون کرد، از خطوطى که به دایره انجامید و خلود و جاودانگى را در جهان هاى موازى و متکثر ، به مجاز و حقیقت نشانم داد.

هنرمندان نمایشگاه

آثار نمایشگاه

در حال بارگذاری تصاویر
نمایش بیشتر

مجله

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد