یادداشت های یک کشتی گیر

جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ تا چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷

بیانیه

 

یادداشتهای یک کُشتی گیر

گالری دلگشا با افتخار اولین نمایشگاه انفرادی رضا شفاهی در ایران را با نام "خاطرات یک کُشتی‌گیر" به نمایش می‌گذارد.

رضا شفاهی، کُشتی گیر بازنشسته و نقاش خودآموخته‌ای است که نقاشی‌های او با فرهنگ و محیط اطرافش در هم تنیده است و اشعار خیام، ادبیات، سینما، تلویزیون و اخبار روز دنیا همیشه از منابع الهامش بوده‌اند. با وجود آشنایی این تصاویر، نقاشی‌های خیال انگیز شفاهی هیچگاه روایتگر نیستند و درگیری ذهن نقاش با تاثیر و معنای درونی تصویر است که آنها را متمایز می‌کند.

نقاش با ابزار نقاشی به روشنی صحبت می‌کند گویی این تصاویر یادداشت‌هایی از خیال‌های اوست که ریشه در دنیای شخصی، خاطرات زیسته و فرهنگی او دارند. در برخورد این عناصر متفاوت، روایتی درونی در تصاویر شکل می‌گیرد که پذیرش بی چون و چرای ما از واقعیت را به سخره می‌گیرد. خطوط نرم و پالت رنگ پریده این آثار یادآور تصویری است که در طلوع آفتاب شکل می‌گیرد. جایی میان خیال و واقعیت. رها از محدودیت‌های هوشیاری. با نمایش‌هایی در مجیک آو پرشیا دوبی و گالری مارلبورو چلسی نیویورک و اِسپازیو اِی گالری ایتالیا و نمایشگاهی انفرادی در گالری اراتوم برلین این اولین نمایشگاه انفرادی او در ایران می‌باشد.

هنرمندان نمایشگاه

آثار نمایشگاه

در حال بارگذاری تصاویر

مجله

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد