منطقه حساس

جمعه ۸ تیر ۱۳۹۷ تا چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷

بیانیه

 

«منطقه حساس»
خطوط ریز ریز از گوشه¬ای شروع می¬شوند و کم کم تمام کادر را از آن, خود می¬کنند، در کنکاش میان این همه خاکستری، زن همانقدر که پیداست، گم است؛ همه چیز او را شکل می¬دهد و همه چیز او را در خود دفن می¬کند، "تضادی آشنا از حضورش در مجاورت ما ".

سمیه فعال برای خلق این مجموعه از طراحی¬هایش؛ بیانی صریح، گویا، بدون تعارف، توام با خطوط و رفتاری اکسپرسیو را برگزیده است.
حال و هوای قلم در دستانش شکل منحصر به فردی از طراحی مرتبط با موضوع را رخنمود می¬کند، رفتاری برخواسته از "کنش او در تقابل با محیط." رای او "زن" در روزمرگی زندگی¬اش، دچار تناقضی میان باورها و ویژگی¬های ذاتی¬اش شده است و "زنانگی" این زیبایی حساس، گاه به اشتباه وصله¬ای ناجور بر اندامش گشته است ."گل" در آثارش درونمایه¬ای از زن همراه خود دارد و "زن" نمادی از گل است، تبادلی دل انگیز و استعاره¬ای شعرگونه .هر چه "گل" خشن¬تر ، خشک¬تر "زن" رنجورتر ، مهجورتر.
و زن این دغدغه همیشگی، در اینجا با گل هایی گره خورده است ،که جدا کردنشان هر دو را زخمی می¬کند .
سعید نودهی 
خرداد ۹۷

هنرمندان نمایشگاه

آثار نمایشگاه

در حال بارگذاری تصاویر

مجله

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد