آب

گردآوری: جلال‌الدین مشمولی

نقاشی ، چیدمان ، چاپ دستی

جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ تا يكشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷

بیانیه

 

(آب)

نمایشگاه گروهی

فتوآرت، ویدئو، چیدمان، صدا، چاپ دستی و نقاشی

آب در طول تاریخ ، احترام و جایگاه خاصی داشته و در شکل گیری و پایداری بیشتر تمدن های بزرگ جهان پر اهمیت و تعیین کننده بوده است. حیات تمدن‌ها دراطراف آب‌ها به گسترش کشاورزی، بازرگانی، معماری، حمل و نقل و ... انجامیده است.
 آب در ایران نیز بر اساس باورها و اعتقادات مردم همچون کیمیا مقام ویژه ای داشته است و حیات انسانی و پیدایش جوامع در مجاورت آب ها بوده است. تغییرات آب و هوای جهان در قرن اخیرکه منجر به افزایش دما، کاهش میزان بارش های جوی و بروز خشکسالی های زیادی به ویژه در ایران شده است، می رود تا بحران های جدی آبی و زیست محیطی را رقم زند. امروزه مشکلاتی پیش روی ما قرار دارد که ناشی از مصرف بی رویه و نادرست منابع آب است. برای گذار از این بحران، تلاش های تمام افراد جامعه برای کاهش میزان آلودگی آب و مصرف بهینه آن بسیار پر اهمیت و ضروری می باشد.
از این رو نگارخانه لاله با هدف توجه به نقش حیاتی آب و بحران های ناشی از آن، نمایشگاه (آب) را برگزار می نماید. این نمایشگاه حاوی آثاری در قالب های: فتوآرت،ویدئو،چیدمان، صدا،چاپ دستی و نقاشی از 16 هنرمند معاصر است و سعی دارد تا مسولیت و مشارکت اجتماعی هنرمندان را در رویارویی با بحران های زیست محیطی به اشتراک گذارد. هر یک از هنرمندان در آثار خود بخشی از تبعات ناشی از کمبود و یا عوامل بروز بحران کم آبی، خشکسالی و تبعات ناشی از آن را با نگاهی مفهومی به چالش کشیده اند.
آثار این نمایشگاه به انتخاب جلال الدین مشمولی گردآوری شده و هنرمندان شرکت کننده به شرح ذیل می باشند:
کوروش ادیم، مهدی مقیم نژاد، مجید کورنگ بهشتی، اسماعیل قنبری، امیرعلیمی، محمود مکتبی،حمیدرضا قیاسی،امیدهاشمی، هوفرحقیقی، سیاوش امیری راد، فرزانه فاضلی، فاطمه شفیعی، فرانک فریدونی، محمد حبیبی، شایگان ادیم

نمایشگاه (آب) روز جمعه 26 مردادماه 1397 ساعت 16 تا 20 در نگارخانه لاله گشایش می یابد و برای بازدید تا 18شهریور به جز ایام تعطیل از ساعت 9تا13 و 14تا 19و روزهای پنجشنبه تا ساعت 13ادامه خواهد یافت.

نگارخانه لاله در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، جنب هتل لاله قرار دارد.تلفن:88960492

#آب #کمبود_آب #خشکسالی# بحران_آب

 

یادداشت نمایشگاه به قلم جلال الدین مشمولی:

حاجی علی اکبر برزگر مردی مهربان و کشاورزی دانا است. او میراب روستا نیز می باشد. سالهاست که به این کار مشغول است. او صبح زود بیدار می شود و به شالیزار می رود و در تقسیم منصفانه آب به زمین های شالیزاری امین است. حاج سیف الله حبیبی و مشهدی حسینعلی تقوی می گفتند امسال سال پر بارانی داریم و خدا را شکر زمین ها آماده برداشت حاصلخیزی هستند و می توانیم پاییز و زمستان را به راحتی پشت سر بگذاریم.
پی نوشت: متن کوتاه که در پارگراف اول خوانده اید خاطره نوجوانی ام می باشد که زمین های کشاورزی به واسطه اندیشه قناعت حاصلخیز و پربار بوده اند و امروز به واسطه رفتار نا مناسب در مصرف آب بسیاری از این شالیزارها زمین گیر شده اند.
در گذشته آب شرف بود، رفیق بود، یار بود ، فامیل بود و آنها خوب می دانستند که چگونه با او رفتار کنند کاری که ما نکردیم

مجله

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد