جغرافی انسان

گردآوری: مجید عباسی فراهانی

طراحی

جمعه ۶ مهر ۱۳۹۷ تا دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷

بیانیه

نمایشگاه جغرافی انسان، آثار ده هنرمند طراح فیگوراتیو را در کنار یکدیگر به نمایش می گذارد، موضوع انسان سالهاست در مسیر حرفه ای این هنرمندان  مورد بررسی قرار گرفته و به تصویر درآمده و حضورشان در کنار یکدیگر و برخورد یک سوژه از زوایای دید چند هنرمند  اثرگذار خواهد بود. 
هر جغرافیا و دوره تاریخی که در آن زیست می کنیم، واجد ویژگی های منحصر به فردی است که عامل اشتراکات بصری و مفهومی در آثار هنرمندانی خواهد بود که در آن موقعیت مکانی و زمانی به خلق می پردازند. 
هر چند مهمترین ویژگی آثار یک دوره به دیدگاه های متفاوت و گونه گون، چه به لحاظ فرمالیستی و چه از جهت  انتخاب زوایای مورد بررسی از مضامینی مشخص است، اما این چگونه است که فرزندان یک خانواده با تمام نقاط اشتراک موجود ، این چنین از هم متفاوت می اندیشند و می نگرند؟ 
علی رغم تاثیر حافظه جمعی و تاریخی یک دوره، انسان این موجود بی نهایت منحصر بفرد با خلاقیتی شگرف  این همه سلایق متنوع از یک مضمون را در فرهنگ عمومی پدید می آورد. آیا این صرفا از تجربیات و مهارت ها و ادراکات  شخصی هنرمند در طول زندگی وی ناشی می شود؟  
در این مجموعه هنرمندان،  نگاهی متفاوت به موقعیت انسان در فضا های متفاوت  با نگاهی رواونکاوانه، اجتماعی، تاریخی، اساطیری و سمبلیک به انسانی که در همین عصر زیست می کند ارائه می دهند، اما هنگامی که این آثار را کنار یکدیگر قرار می دهیم، به گفتگو و کشمکشی جهان شمول و به دیدگاهی تعمیم یافته، کاملتر و گسترده تر از زندگی انسان امروز در زمانی معین و در یک موقعیت جغرافیای مشخص دست می یابیم. 
مجید عباسی فراهانی 1395

آثار نمایشگاه

در حال بارگذاری تصاویر
اثر مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

مجله

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد