نمایشگاه نقاشی نوید ظفر علیزاده

نقاشی

جمعه ۴ آبان ۱۳۹۷ تا دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷

بیانیه

«برای اینکه ببینم چشمانم را می‌بنندم»
پل گوگن

نوید ظفر علیزاده در پی سانحه‌ای دردناک که منجب به اختلال بینایی وی برای مدت زمانی شد، با روحیه‌ای لبریز از غم، استرس و نگرانی حاد زیستن، بیش از هر زمان به عمل نقاشی نیازمند گردید. نمایشگاه حاضر حاصل این دوره زندگی هنرمند است. تابلوهایی وهم‌انگیز، هراسناک و نسبتا هجوآمیز که برای هنرمند بیشتر قصد رهایی از موقعیتی آزاردهنده شکل گرفته‌اند و نه آفرینشی جدید. ترکیب‌بندی‌هایی که بیننده می‌تواند شدت جسارت را در کنشی نقاشانه احساس کند. کنشی که از اعماق وجود و چشم و دل نقاش نشات گرفته است.

ظفر علیزاده در نقاشی خود به اهمیت طبیعت درونی خویش همچون دنیایی مستقل، با نظام ساختاری خاص پی برده و در حین کار از ژرفای وجود خویش الهام می‌گیرد و در این بستر کاری رنگ، خط و تا حدی فضا در نگاه و دستان وی موقعیت صحنه‌ای خود را نسبتا از دست داده و موقعیتی ناپایدار به خود می‌گیرد. به گونه‌ای که در یک همزمانی بین عینیت و ذهنیت برای بیننده قابل رویت جلوه می‌نماید.

اکنون این نقاش کوشا در روند کاری خود به دور از الگوهای پیش ساخته و دست و پاگیر در نقاشی، به مرحله‌ای قابل توجه رسیده است: توجه بیش از پیش به مکانیزم‌های حسی برگرفته از جهان سیال درون.

پرویز حیدرزاده
آبان ۱۳۹۷

 

 

هنرمندان نمایشگاه

آثار نمایشگاه

در حال بارگذاری تصاویر

مجله

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد