تودگی

نقاشی

جمعه ۴ آبان ۱۳۹۷ تا چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷

بیانیه

تودگی

جغرافیای انسانی همواره متهم به لاجرم‌های اجتماعی است و رابطه‌ی انسان با این ویژگی، حدودِ شخصی و مستطیل هر فرد است. اما تودگی می تواند صفت و تمایلاتِ هر فرد باشد که در زمان و مکان‌‍های گوناگون تغییر کند، و این موقعیت (تودگی) بطور طبیعی تسلیم زندگی و زوال است.

“حمیده حجار” در مجموعه‌ی اخیر خود با نوعی افراط گرایی در استمرار بخشی به این توده‌ی بی شکل انسانی، موقعیت‌ها و کیفیتِ کلی زیست انسان را به تصویر می کشد.

"تودگی" حاکی از  مستحیل شدن فرد در کلونی است و انگار در حالت موضعِ بی اختیاری گاه می ترسند و گاه می رقصند و شاید دچار حالت‌های متعددی هستند. اما آنچه پندارِ اساسی هنرمند از خود تا تودگی را می‌پیماید، بی ارادگی و استیصال است و نمایشِ یک تمنای درونی برای تصمیمی بزرگ. حال نقاش این واماندگی و استحاله را چرخی معیوب، در فضاهایی معیوب‌تر می‌یابد و در کشاکش درون گرایانه آن‌را به تصویر می‌کشد.

                                                                                                             عیسی جباری ممقانی – مهر 1397

هنرمندان نمایشگاه

آثار نمایشگاه

در حال بارگذاری تصاویر

مجله

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد