ناهمسنگ

گردآوری: شرمین دالوند سحر سیدجعفر

چندرسانه‌ای

جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷ تا چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷

بیانیه

گفته می شود شخصیت و علایق زنانه بیش از آنکه با خود زن متولد شود، محصول شرایط فرهنگی و اجتماعی اوست. به تعبیر دیگر هویت زنانه از ذات زن شکل نمی گیرد، بلکه همچون ماسکی است که دیگران بر چهره او می گیرند. در واقع این هویت جنسی، شغلی تمام وقت است که از کودکی برای زنان تعریف می شود؛ شغلی که برایش تعلیم می بینند و زیر سایه آن پرورش می یابند تا شایسته و پسندیده بنظر برسند. زنان برای دیده شدن خود را پشت نقابهای زیبایی، فریبندگی و اغواگری پنهان می کنند تا در این پنهان شدن نوعی امنیت را جستجو کنند. 
اما آیا می توان " زن بودن " را به تنهایی و بدون این نقابها و رنگ و لعابها زیبا و باشکوه بازشناخت؟ اساسا زنان چگونه شناخته می شوند؟ و در نگاههای مردان چطور دیده می شوند؟ 
١٢مرد و ١٢نگاه، جستجویی است برای پاسخ این سوالات از منظر مردانی هنرمند که در آثار خویش پیوسته به زنان می نگریستند. نگاههایی متفاوت و متنوع به زنان واقعی و زنان اسطوره ای، زنان روزمره زندگی و زنان زخم خورده دنیای پیرامونی.
این هنرمندان برای بیان نوع نگاهشان از رسانه های مختلف استفاده کرده اند و این تنوع رسانه امکانی فراهم کرده تا نگاههای بیشتر و گاه متضادی را به نمایش بگذاریم.

آثار نمایشگاه

در حال بارگذاری تصاویر

مجله

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط با نمایشگاه یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد