مخفیگاه

گردآوری: مهرداد قاسم‌خان

نمایشگاه انفرادی فیلم/ویدئو، چیدمان

جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۸ تا سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸

بیانیه

کنوته وستر متولد ۱۹۷۷ در اوما سوئد، فارغ التحصیل هنرهای زیبا از آکادمی هنرهای زیبای اوما و ژوهانسبورگ است و تا به حال نمایشگاه‌های متعددی در نیویورک، اسکاندیناوی، آفریقای جنوبی و ترکیه برگزار کرده.
وستر با دیدگاهی که بر پایه نگاه مستند گونه‌اش به پدیده‌هایی چون مهاجرت و معضلات سیاسی دارد، خلق آثاری را پیش می‌گیرد که مرزی برای استفاده از رسانه در آن مطرح نیست و وستر بر اساس فرم و مفهوم هنرش از آنان استفاده می‌کند.
این آثار محصول مشترک تجربه زیسته خود هنرمند و اتفاقاتی است که وی را مجبور به خلق این آثار می‌کنند. این آثار همچون یادگارانی است از کسانی که این اتفاقات را خود رغم زدند؛ و اکنون در میان ما حضور ندارند تا آن اتفاقات را شرح دهند.
هنر وستر به دور از مختصات بومی و منطقه‌ای است. چرا که موضوع‌هایی که وی بر آن تمرکز می‌کند دغدغه‌های امروزی جهان، چون مهاجرت و نژاد پرستی است. انسانی که او در مقابل ما مجسم می‌سازد همه در برابر معضلی بزرگ قرار دارند. و نگاه او تنها یک نگاه سوم شخص و راوی ساده و ساکت در برابر آنهاست.

هدف از برپایی این نمایشگاه نگاهی دوباره به گزیده‌ای از آثار وی درمتن جامعه ایران می‌باشد، چرا که وضعیت انسانی که وی را می‌توان راوی آن تلقی کرد، بی‌شباهت به دغدغه‌های امروز ما نیست.


 

هنرمندان نمایشگاه

آثار مخفیگاه

در حال بارگذاری تصاویر loading
اثر مرتبط یافت نشد.
loading

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد