اپیزود ۰۴

نمایشگاه گروهی

جمعه ۸ شهریور ۱۳۹۸ تا جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸

بیانیه

«اپیزود» عنوان سلسله نمایشی گروهی ا‌ست که تابستان هر سال در گالری محسن برگزار می¬شود و می‌کوشد آثار هنرمندان مستعد و عمدتا نوظهوری را به نمایش بگذارد که هنوز مجال کافی برای ارائه و معرفی خود در عرصه هنرهای معاصر نداشته¬اند. ازاین‌رو، مخاطب اصلی این مجموعه‌نمایش‌ها کیوریتورها و مجموعه‌داران هستند. 
اپیزود چهارم به تصویر منظره می¬پردازد که الزاما با نقاشی طبیعت یکی نیست؛ منظره فضای کار، مالکیت، تصرف، تخیل، یا حتی جبر و اسارت است. ممکن است مفهومی سیاسی باشد یا حتی ماشین تلقین، نظامی برای دور شدن از حقیقت یا بالقوه نگاه داشتن آن یا پوسته‌ای برای شکافتنش و دریافتن متن حقیقت. در منظره‌سازی می‌توان دریافتِ زمان، نور و فضا را به نمایش گذاشت در حالی‌¬که در بطن آن چیز دیگری را از ادراک و خیال پیش کشید و سوالاتی را در راه کشف و تخیل برانگیزاند. 
نقاشی منظره استعاره‌ای از زمان، خیال و مواجهه است و می‌تواند عرصه‌ی دریافت و تحلیل نیز باشد. هنرمندان حاضر با آزادی در انتخاب رویکردی عینی یا ذهنی روایت شخصی خود را از ایده‌ی منظره نقل می‌کنند: روایات متعددی از مرگ و زندگی، هویت، تاریخ، اجتماع، سیاست، رهایی و اسارت. در آثار بعضی از آن¬ها اکتشافات دیداری حائز اهمیت است و در بعضی دیگر شهود ذهنی. برای بعضی از آن¬ها منظره بستر جریان تاریخ است، برای بعضی بستری برای کشف و مداقه در لحظه و برای بعضی دیگر عرصه‌ی خیال ورزی و پیش کشیدن احتمالاتِ ساخته‌ی ذهن. گروهی به آن به‌عنوان ایده‌ای از ساختار اجتماعی می‌نگرند و گروهی دیگر آن را به¬مثابه¬ی محیطی برای مواجهه‌ی فردی با جهان روایت می‌کنند. 

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
اثر مرتبط یافت نشد.
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد