من و پیپ آقای شارل

گردآوری: عیسی جباری

نمایشگاه انفرادی نقاشی

جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ تا چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸

هنرمندان نمایشگاه

بیانیه

در این ایده با ملاحظات دقیق دریافتم که معماری و نقاشی می تواند نقطه تلاقی بین فرهنگ ها باشد.کشف مفاهیم و رفتارهای زیبایی شناسانه و بخث هندسه و حرکت و چرخش نور که خصلت معماران است، ریشه عمیقی در نقاشی دارد و بی مرز فراتر از هر جغرافیایی هنرمندان شرق و غرب پیرو این دانستگی های فراگیر و بی مرز ایده ال هایشان تلاش می کنند. 
زمانی که از معماران کنار طرح هاف پلان ها و کروکی هایشان اتود می زنم توجهم به نشان دادن نقاشانه خود معماران و صفات روانشناختی و انتخاب های آنان است که چطور لوکوربوزیه در پیپ اش خلاصه می شود، انزو پیانو بنای اش را برهنه می کند و اینکه وارطان ایرانی با چشمان تیز و سیاه اش غرق در ادغام فرم های ایرانی با مانیفست فوتوریستهای ایتالیایی است. و این آمیختگی هایِ لحظه به لحظه ی معماران با مشخصات ظاهری و باطنیشان و سازه هایی که در مقابل دید انسانی قرار می دهند یک باغ باشکوه ایرانی است.

مرضیه میرجعفری

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد