سی و یک سال، یک روز کم

نمایشگاه انفرادی

چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ تا جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸

هنرمندان نمایشگاه

بیانیه

همایون سی‌.ریزی: سی و یک سال، یک روز کم
(به بهانه‌.ی دهمین سالگرد درگذشت بهمن جلالی
 
گشایش: چهارشنبه ۲۵ دی‌.ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۱۲ تا ۲۱
اختتامیه: جمعه ۴ بهمن‌.ماه ۱۳۹۸
آدرس: خیابان ولیعصر، بالاتر از چهارراه پارک‌.وی، خیابان پسیان، شماره ۳، زنگ چپ
بازدید روزانه: ۱۲ تا ۱۹
 

گالری آگ با افتخار نمایشگاه انفرادی همایون سی‌.ریزی با عنوان سی و یک سال، یک روز کم (به بهانه‌.ی دهمین سالگرد درگذشت بهمن جلالی) را برگزار می‌.کند.
 
در ۲۴‌.ام دی‌.ماه ۱۳۵۰، ساختمان شهیاد آریامهر برای بازدید عمومی افتتاح می‌.شود. در ۲۵ام دی‌.ماه ۱۳۸۸، جامعه‌.ی هنری ایران به سوگ بهمن جلالی می‌.نشیند و در ۲۶‌.ام دی‌.ماه ۱۳۵۷، محمدرضا شاه پهلوی از ایران می‌.گریزد.
آن چه این سه روز پی‌.در‌.پی در سه دهه‌.ی متوالی از تاریخ پرتلاطم معاصر ایران را به هم پیوند می‌.زند، عکسی از بهمن جلالی است که خود بعد از سی‌.و‌.یک سال ولی یک روز کمتر از عکاسی آن درگذشت.
بهمن جلالی را ۱۳ سال پیش و همان یک بار بیشتر ندیدم. او بی دریغ عکس‌.های دیده نشده‌.اش از جنگ تحمیلی را به من سپرد تا بتوانم اثری با عنوان « نمایشگاه عکس‌.‌.های جنگ احتمالی» را در شماره ۱۳ ونک برگزار کنم.
اکنون که ۱۳ سال از آخرین نمایشگاه انفرادی‌.ام در شماره ۱۳ ونک می‌.گذرد، هنوز هم خاطره‌.ی بهمن جلالی برایم زنده است و هم احتمال «جنگی احتمالی» همچنان در میان.
نمایشگاه «سی‌.و‌.یک سال، یک روز کم» یادبودی برای دهمین سالگرد درگذشت بهمن جلالی و نیز تاریخ نگاری تسخیر یادمان قدرت توسط مردمان است و البته نخستین حضور در گالری آگ که مرا مفتخر به میزبانی این نمایشگاه کرده است.
 
همایون سی‌.ریزی

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد