پروژه‌ی سِنترفُلد: بهار رکودی

نمایشگاه انفرادی

جمعه ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ تا پنجشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۴

بیانیه

پروژه‌ی سِنترفُلد: بهار رکودی

 

به انتخاب رضا آرامش و سهراب کاشانی

29 خرداد - 25 تیر، 1394، 4 بعدازظهر تا 8 شب

مراسم افتتاحیه و رونمایی از کتاب‌: جمعه، 29 خرداد، 4 بعدازظهر تا 10 شب

سنترفُلد، پروژه‌ای از رضا آرامش کتابی‌ست که به تعداد محدود (کم‌تر از چهل‌ویک نسخه) و هر بار با هم‌کاری جمعی از هنرمندان حوزه‌های متفاوت در نقاط مختلف دنیا تهیه می‌شود. این پروژه‌ که از سال 2003و از دل پروژه‌ای دیگر به نام «وودِن هارت» زاده شد، در واقع کتاب تکه‌چسبانی شده‌ای‌ست که هنرمندان با امکانات محدود، تکنولوژی پایین و به‌شکل دستی؛ در آن اثری از خود به‌جا گذاشته‌اند. برخی مستقیمن بر روی صفحه‌ی کتاب کار کرده‌ و برخی دیگر چیزی به آن الصاق کرده‌اند. در هر شماره، از هنرمندان دعوت می‌شود تا بر روی یک یا دو صفحه از کتاب کار کنند و از یک نویسنده، گرداننده، و یا هنرمند دعوت می‌شود تا کارهای هنرمندان مدعو را جمع‌آوری کند، در کتاب بچیند و یا حتا در کتاب دخل و تصرف کند. در شماره‌های اخیر سنترفُلد، رضا آرامش با هم‌کاری هنرمند مهمان (در این شماره سهراب کاشانی) نقش جمع‌آوری و چیدمان آثار را به‌عهده داشته‌است. هر هنرمند چهل‌ویک اثر ارایه کرده که هر کدام یک صفحه از کتاب را به خود اختصاص می‌دهد. حاصل، چهل‌ویک نسخه کتاب است که آثار بیست‌وهفت هنرمند صفحاتش را پر کرده‌است.

سنترفُلد در تلاش است تا روایتی غیر خطی از تاریخ هنر _این‌بار به روایت هنرمند و نه تاریخ‌هنر نویس_ در حافظه‌ی بصری مخاطب ثبت کند. این کتاب امکانی‌ست برای نمایش آثار هنر معاصر و حفظ تاریخ هنر معاصر ایران. سنترفُلد در نهادهای مهم هنری و مجموعه‌های شخصی از جمله موزه‌ی تِیت مدرن لندن، مجموعه‌ی زابلودوویچ، بنیاد اِی، و بنیاد فیلیپ آرون نگه‌داری می‌شود.

«سنترفُلد: بهار رکودی» نهمین شماره‌ی این کتاب است که با هم‌کاری سهراب کاشانی سازماناب؛ آثار بیست‌وهفت هنرمند ایرانی را گردهم آورده‌است.

نمایشگاهی با همین عنوان، «سنترفُلد: بهار رکودی»، نیز هم‌زمان با رونمایی از کتاب در سازماناب برگزار می‌شود که تعدادی از آثار هنرمندانی که در این شماره‌ی سنترفُلد هم‌کاری داشته‌اند، در آن به نمایش درمی‌آید.

هم‌کاران این شماره: سمیرا اسکندرفر، آرت نفیر، رضا آرامش، امین اکبری، مریم امینی، نازگل انصاری‌نیا، فریدون آو، علی بختیاری، یوشا بشیر، ژینوس تقی‌زاده، مارکو جرماغیان، سینا چوپانی، سهند حسامیان، ندا رضوی‌پور، طرلان رفیعی، ساناز سلطانی، رزیتا شرف‌جهان، مملی شفاهی، حامد صحیحی، بهنام صدیقی، یاشار صمیمی‌مفخم، نوید عظیمی، سینا قاسمی، مجتبی قاسمی، مرتضی قاسمی، سهراب کاشانی و میلاد موسوی.

برای اطلاعات بیش‌تر درباره‌ی پروژه‌ی سنترفُلد و مشاهده‌ی شماره‌های پیشین به وب‌سایت زیر مراجعه کنید:

http://www.centrefoldproject.com

 

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
اثر مرتبط یافت نشد.
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد