گرگ و میش

نمایشگاه انفرادی نقاشی

جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ تا سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

هنرمندان نمایشگاه

بیانیه

اغلب لحظه‌های معمولی جهان با وجود ظاهر سرد و ساکت خود در تاریخ مؤثرند. اگر در یک سوی میدان لحظه های سرنوشت ساز رقم می خورند، در سوی دیگر کسانی عادی ترین اوقات زندگی را سپری می کنند.  اما در تاریک و روشنِ این صحنه مهدی فرهادیان مترصد است تا وقایع لحظه‌های طلائی و خطیرِ تاریخ - و نه لزوماً باشکوه - را روایت کند. در این مکاره او  حماسه‌ای فراموش‌شده و چه بساکم‌اهمیت انگاشته شده را می‌جوید و با خشم فروخورده‌ شده‌ی روزگارخود به  آن شوکتی دو چندان می‌بخشد؛ آن را به پرسش می‌گیرد و روایت حماسی دیگری می‌سازد.
فرهادیان زیر سایه‌ی سنگین اتفاقات زمان موضوعی که اصلاً عادی نیست اما عادی شده را با دَبدَبه وکَبکَبه به نمایش می‌گذارد. به هر حال او در بستر فرهنگی زندگی و کار می‌کند که زوال رامی‌آراید و با صورتی دلنشین به نمایش می گذارد؛ مقتدر می جنگد، با افتخار شکست می خورد و در نهایت عزا را هم بزک می کند. پس این وضعیت زبانی می طلبد که به حکمی نامعلوم از ناکجا، باید پرطمطراق باشد؛ زبانی والا برای نمایش امری غیرعادی اما عادی شده.

از متن کاتالوگ به قلم اکرم احمدی توانا

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد