اونهَیملیش

نمایشگاه انفرادی نقاشی، ترکیب مواد

يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ تا چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹

هنرمندان نمایشگاه

بیانیه

آثار فرشیدُ در دوره های مختلف ملهم از مفهوم کودکی و مؤلفه‌های دوران کودکی بوده است. این پروژه نیز کماکان در ادامه‌ی آثار پیشین است، اما این بار مفهوم کودکی را با یکی از مظاهر شَر پیوند می‌زند. پروژه «اونهَیملیش» متمرکز بر دو مفهوم است: کودکی و هیولا. آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه به بخش کودکىِ این پروژه می‌پردازد.
.
هیولا انواع گوناگونی دارد. و یکی از گونه‌های آن تایپ قاتلِ سریالی است. آنچه به درونمایه‌ی اصلی و نقطه‌ی الهام و شروع این پروژه برای فرشیدُ بدل شد، قتل‌های سریالی آندره چیکاتیلو در روستوف در دهه‌ی هشتاد میلادی بود. متاسفانه بیشتر قربانیان چیکاتیلو کودکان، به خصوص دختر‌بچه‌ها بودند. او آنها را در پارک‌ها و ایستگاه‌های قطار تعقیب میکرد، و بعد از ارتکاب به جنایت، آنها را در جنگل دفن می کرد. او کلبه‌ای را در یک جنگل خریده بود، و از آن به عنوان محلی امن برای اجرای نقشه های شوم خود استفاده می کرد.
"برگرفته از متن استیتمنت، نوشته‌ی عادل هاشمی"

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
اثر مرتبط یافت نشد.
loading

نمای چیدمان

در حال بارگذاری تصاویر loading
تصویر چیدمان مرتبط یافت نشد.
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
loading

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading

نمایشگاه‌های نزدیک

در حال بارگذاری تصاویر loading
نمایشگاه جاری نزدیک یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد