انتخاب طبیعی

نمایشگاه انفرادی

جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ تا دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹

هنرمندان نمایشگاه

بیانیه

انتخاب طبیعی در ذهن محبوبه حسینی با مطالعه، دیدن و جمع آوری گیاهان و گلها و دسته بندی کردن و نهایتا طراحی روی کاغد، شکل می گیرد. فرم دانه ها و ساختار برگ ها اطلاعات و حس های مختلفی را در ذهن هنرمند می نشاند و تنها بخش هایی در ذهن و خاطره او ماندگار می شوند که متفاوت  باشند.در واقع محیط و فضای ذهن، نیروی محرکه برای دوام تصویر و حس هستند. در سازگاری با افکار و  احساسات هنرمند، فرم ها و خطوط با جان او انس میگیرند. نقطه شروع، یا بذر اولیه، با دیدن شروع میشود و با اشتیاق ذهنی و دید هنرمند به رشد و نمو میرسد و به مرور زمان تکامل می یابد تا نمایشگر حال و هوای رویاها و خیال پردازی های هنرمند باشد.

نهایتا با رویکردی انتزاعی و تواما هندسی، مثبت ها و منفی ها در هم نوایی با هم، آزاد شده از هر فضای بسته، مکالمه ی گنگ و شاعرانه را شکل میدهند که با نقطه آغاز جهان، با نقطه شروع همه چیز پیوند میخورد و تصویری از ذهن هنرمند به دست می دهدِ؛ نمایش امیال و  آرزوها و بلند پروازی ها که با طعم خاک عجین میشوند و با جان ودل هنرمند سازگار و سیراب میشوند. حال اگر زمان برای هنرمند کافی باشد، از تجمع داده ها و آغشته شدنشان به خیال، گونه ای جدید میتواند شکل گیرد. تلفیقی که در طول زمان تصویر یک گیاه را به یک اثر هنری تبدیل میکند.

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد