آرمان شهر جنینی

گردآوری: پژمان دادخواه

نمایشگاه انفرادی

جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ تا چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

هنرمندان نمایشگاه

بیانیه

به نظر اولین نهاد دموکراتیک مطلق که همه انسان‌ها تقریباً به تساوی آن را تجربه می‌کنند، زندگی جنینی است و آخرین آن شاید مرگ باشد که تاکنون هیچ‌کس نتوانسته مانع آن شود. آرمان‌شهر جنینی تنها خیالی زیباست که درنهایت به ضد خود منتهی می‌شود؛ دنیایی ترسناک و قانونمند، عاری از افسون و رؤیا، محکوم به پذیرش تکنولوژی و الگوریتم‌های بیشمار کنترل‌کننده یا همان پادآرمان‌شهر. حالات و عواطف دیده‌شده در تصاویر، ادراک حملات مداوم بیرونی همان پادآرمان‌شهر است که رویای شیرین جنینی در جزیره‌ای نه‌چندان دورافتاده را هرلحظه بر هم می‌زند.
مجموعه حاضر در پی بیان ادراک انسان پیش از تولد است. ازآنجایی‌که ثبت تصاویر به‌صورت آنی، به‌وسیله ابزارهای تصویربرداری موجود و بدون دسترسی مستقیم به سوژه صورت گرفته، لزوماً بر پایه قواعد عکاسانه پدید نیامده است. شکل‌گیری این مجموعه بر اساس تصاویری به‌دست‌آمده از نزدیک به هزار جنین است که در مدت یک سال ثبت ‌شده‌اند.

پژمان دادخواه

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد