جبرووکی

گردآوری: مریم ابطحی

نمایشگاه انفرادی

جمعه ۲ مرداد ۱۳۹۴ تا چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴

هنرمندان نمایشگاه

هنرمند مرتبط یافت نشد.

بیانیه

جبرووکی

افتتاحیه: جمعه 2 مرداد، 3 بعد از ظهر الی 10 شب

نشست و گفتگو با حضور غزاله آورزمانی، جاره داس و علی بختیاری

یکشنبه 4 مرداد،6:30 بعداز ظهر

گفتگو با هنرمندان و پرفورمنس، دوشنبه 5 مرداد، 6:30بعداز ظهر

آب/انبار باافتخار نمایش گروهی آثار هنرمندان بین المللی "متیو همفریز، کریستین کتانه، میرا آورزمانی، پاتریشیا پیزانلی، نوشین فرهید، جیکوب رولینسن و ئی دای" با عنوان "جبرووکی" را به اطلاع می رساند.

جبرووکی شعری بی‌معناست از لوییس کارول که در سال 1871 در کتاب «آن‌سوی آینه» (در ادامه‌ی «آلیس در سرزمین عجایب») آمده است. طرح داستان در مورد کشف کتابی است به‌وسیله‌ی آلیس که به زبانی غیرقابل فهم نوشته شده. امروزه جبرووکی بدلیل استفاده‌ی بازیگوشانه و خیالبافانه از کلمات و ظرافت‌های زبانی‌اش، در مقام یکی از مهمترین اشعار مهمل در زبان انگلیسی مورد تحسین است.

نمایشگاه جبرووکی با انتخاب این شعر به عنوان نقطه‌ی عزیمت خود، به کاوش درباره‌ی قابلیت‌های پرفورماتیو دیالوگ و زبان در آثار هفت هنرمند بین المللی می¬پردازد. شیفتگی این هنرمندان به زبان، این نمایشگاه را به ساختاری برای خودشناسی بدل می‌کند؛ نوعی منبع رهایی سیاسی، متافیزیکی و حتی جنسی. نمایشگاه حاضر با ترکیبی از فرهنگ والا و نازل، طنز و گفتمان رمزآلود، بر آن است «صدا» را در مقام یک کنش سیاسی در نظر بگیرد و در عین حال مادیت و خاستگاه زبان را نیز در نظر دارد و به مباحث بینافرهنگی و بینارشته‌ای آن بی‌توجه نیست. مجموعه‌ای متشکل از مجسمه‌، کتاب هنرمند، طراحی، چیدمان، اجرا، شعر، و ویدیو، فرصت تجربه‌ی قابلیت‌های احساسی، اجتماعی و سیاسی زبان و شناخت آن را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
اثر مرتبط یافت نشد.
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد