;

پیوستار نامحدود

نمایشگاه انفرادی نقاشی،

جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ تا جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰

هنرمندان نمایشگاه

بیانیه

مدار موازی تازه‌ترین مجموعه آثار یوشا بشیر با عنوان«پیوستار نا محدود» را نمایش می‌دهد. این نمایش در تاریخ ۱۶ مهر افتتاح می‌شود و تا ۲۱ آبان ادامه خواهد داشت. یوشا بشیر در ششمین نمایش انفرادی‌اش در مدار موازی سه مجموعه از نقاشی‌هایش با تکنیک اکرلیک که در طول چند سال گذشته روی آن‌ها کار کرده را به نمایش خواهد گذاشت.
یوشا بشیر در «پیوستار نامحدود» به دنبال ساخت مناظری انتزاعی با استفاده از فناوری دیجیتال می‌رود. که از طریق آن‌ها امکانات فضا و القای عمق را بررسی کند. این نمایش از سه مجموعه‌ی کوچک تر تشکیل شده: «شکست فضای محصور» ، «شکست یک شکست» و «فضای دوم/فضای سوم». هر کدام از این مجموعه‌ها یک حضور مستقل و در عین حال وابسته با مجموعه‌های دیگر می‌ازند. در «شکست فضای محصور» محدوده بوم نقاشی را در مناظری پیکسلی جستجور می‌کند و در «شکست یک شکست» هنرمند دسترسی‌های پلتفرم‌های دیجیتال را برای گسترش فرم‌های دو بعدی به سه بعدی در فضا و در راستای ایجاد عمق بررسی می کند. در نهایت «فضای دوم/فضای سوم» برای او درگاهی برای تعریف سه فضا می‌شود: فضای اول-منظره (برخورد هنرمند با جهان بیرون). فضای دوم-نقاشی (بازنمایی جهان توسط هنرمند روی بوم نقاشی در استودیو). فضای سوم-موجه (لحظه مواجه‌ی مخاطب با اثر در مکانی دیگر).
در این مجموعه‌ها به روش‌های مختلف امکانات گسترش اثر و شکست فضا بین فضای دیجیتال به فضلی وقعی آزموده شده و این رفت و آمد ببین هر کدام ار فضاها یک دسترسی برای ایجاد انگیزه در پردازش این مناظر انتزاعی می‌شود. هنرمند تلاش کرده تا با استفاده از مفاهیمی مانند: عمق، فضا، شکست و دستکاری قاب‌بندی، تجربه ای تلفیقی خلق کند. برای مثال در «فضای دوم/فضای سوم» مخاطب با نقاشی‌هایی روبرو می شود که گذشت و آینده را در بومی مشترک بازنمایی می‌کند. تجربه‌ای که منظره پردازی را از بعد زمان رها کرده و به مسیر آفرینش نقاشی‌ها در مجموعه‌های به نمایش درآمده هویت می‌بخشد.
یوشا بشیر متولد ۱۳۶۸، مانیل، فلیپین) هنرمندی چند رشته‌ای ساکن تهران است. مدرک طراحی گرافیک کامپیوتر و کارشناسی هنرهای تجسمی را از دانشگاه فرهنگیان تهران کسب کرده است. کارهای او از نقاشی تا مجسمه تا چیدمان را در بر می‌گیرد. مفاهیمی مانند ساخت و سا/ تخریب، دوگانگی و تعلیق از عناصر کلیدی در آثار اویند.
خود و باز تعریف مفهوم خود در جهت یافتن مرز بین فضای درون و بیرون یکی ازاصلی‌ترین کاوش‌های او در کارهایش است. از این رو موضوع آثار او غالبا فیگورها و مناظر انتزاعی آرمانشهر/و ایران‌شهر هستند. مجموعه‌ی اخیر یوشا بشیر ادامه مشق کردن چشم‌انداز لنتظاعی اوست. او رابطه بین قلمرو دیجیتال و فیزیکی را در نقاشی کشف می‌کند. این نقاشی‌ها با ایده ترجمه/تاویل نادرست از تصویر دیجیتال به نقاشی فیزیکی و محدودیت‌ها و فرصت‌هایی که هر پلتفرم فردی ایجاد می‌کند بازی می‌کنند.

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
۲۰۲۰ | یوشا بشیر
۲۰۱۹ | یوشا بشیر
۲۰۲۰ | یوشا بشیر
۲۰۱۹ | یوشا بشیر
۲۰۱۹ | یوشا بشیر
۱۴۰۰ | یوشا بشیر
۱۴۰۰ | یوشا بشیر
۱۴۰۰ | یوشا بشیر
loading
نمایش بیشتر

نمای چیدمان

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد