نه میبارم نه پایان مییابم

نمایشگاه گروهی نقاشی

جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵ تا چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۹۵

بیانیه

کنار هم قرار گرفتنِ آثاری که در مجموعۀ « نه می‌بارم، نه پایان می‌یابم » گرد آمده‌اند، گستردنِ طیفی را می‌ماند که از کمینه‌گرایی و کنش‌نماییِ طراحی تا جزییات‌پردازی و واقع‌نماییِ نقاشانه را در بر می‌گیرد و به نمایش می‌گذارد. این آثار، چه آنگاه که به مدد وام‌گیریِ خلاقانه از ظرفیت‌های طراحی با رویکردی تصویر‌گرانه به ترجمۀ تخیل زایندۀ هنرمند می‌پردازند – و به این سبب، در استفاده از عناصر بصری مانند رنگ مقتصد جلوه می‌کنند -  و چه آن هنگام که از اساس - با تمام الزام‌ها، فرصت‌ها و محدودیت‌های بصریِ آشنا – نقاشی کردن را در افق خواست هنرمند می‌نشانند، زنجیرۀ به‌هم‌پیوسته‌‌ای از تجسمِ پُرمعنای خیال‌پردازی را، فارغ از دغدغۀ محدودیت‌های رسانه‌ای که به خدمت می‌گیرند، جلوه‌گر می‌سازند.
 همۀ آنها، فارغ از ابزاری که از آن استفاده می‌کنند یا کارمایه‌ای که برای نقش‌اندازی برمی‌گزینند، بدون تردید در گشودن عرصه‌ای برای میدان دادن به جوشش تصاویرِ برآمده از رویاهای مشترک‌شان، در یک جناح جای می‌گیرند. تمامیِ آنها نمایندگان نسل نوپایی از هنرمندان جوان هستند که به تجربه‌ورزی، تأمل و اکتشاف در ساحت نظر و عملِ هنرمندانه، همچون الزامی تعیین‌کننده برای ترسیم نقشۀ راه آینده‌شان می‌نگرند و به آن التفات دارند. حاصلِ چنین خواستی، چشم‌اندازی از آثاری متنوع و متفاوت - اما در اساس برآمده از بنیان‌های مشترک - است که در قالب این نمایش درخشان در معرض تماشا قرار گرفته‌اند.

حمیدرضا کرمی               

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
اثر مرتبط یافت نشد.
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد