چهره / تصویری از خود

گردآوری: فریدون آو

نمایشگاه گروهی

جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ تا جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵

هنرمندان نمایشگاه

هنرمند مرتبط یافت نشد.

بیانیه

Visage - Image of Self - Curated by Fereydon Ave

«چهره‌ها» نمایش مجموعه‌ی شخصی فریدون آو است. این مجموعه شامل آثار متنوعی، از چیدمان اسباب و لوازم گرفته تا آثار مجسمه، نقاشی و عکاسی است که آثار نسل‌های مختلف با گرایشات متنوعِ سبکی را در بر می‌گیرد. مضمون مشترک تمام این آثار «چهره» است. این نمایش مجالی فراهم می‌کند تا از خلال دیدنِ چنین مجموعه‌ی متنوعی، مخاطب فرصتی بیابد برای مشاهده‌ی نسبتی که هنرمندان مختلف با این مضمون برقرار کرده‌اند. 
بخشی از فعالیت هنری گسترده‌ی فریدون آو در این سالیان، خرید و نگهداری آثار هنری بوده است. بنیاد لاجوردی تلاش دارد با نمایش مجموعه‌ی شخصی وی بر این وجه فعالیت او تأکید کند. در این نمایش، تعداد قابل‌توجهی از آثار هنریِ مجموعه‌ی آو در معرض دید عموم قرار می‌گیرد. این مجموعه نشان‌دهنده‌ی علاقه‌ی وافر وی به گردآوری آثار هنری از نسل‌های مختلف است: علاقه‌ای که با نقش او در معرفی هنرمندان جوان، همراه شده است. این‌ها خود نشان‌دهنده‌ی اهمیت و تأثیری است که وی به‌عنوان مجموعه‌دار در هنر معاصر ایران داشته است. از سوی دیگر با نمایش مجموعه‌ی شخصیِ او فرصتی فراهم می‌شود تا دوباره بر نقش مجموعه‌دار و اهمیتی که می‌تواند در حوزه‌ی هنری داشته باشد تأمل کنیم. اهمیتی که امروزه بیش از پیش خود را در عالم هنر به رخ می‌کشد و در آخر شاید بتوان این نمایش را به منزله‌ی چهره‌ای از خودِ فریدون آو تلقی کرد. 

Visage - Image of Self - Curated by Fereydon Ave

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد