از کجا به کجا

گردآوری: محمد‌ابراهیم جعفری

نمایشگاه گروهی

جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ تا پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵

بیانیه

«از کجا به کجا» نزدیک ترین واژه‌ای بود که می‌توانستم با آن قسمتی از هدف مورد نظر این نمایشگاه را در کلمات بیان کنم. البته اطمینان ندارم این مجموعه تا چه حد به اهداف آغازین‌اش یعنی موضوع «Study» وفادار مانده است. و دلیل انتخاب این اسم هم همین است.
«Study» یا به معنای کلمه‌ای آن «مطالعه»، فرآیند فکری و عملی پیش از تولید یک اثر یا مجموعه‌ی هنری را شامل می‌شود. فرایندی که در آن انرژی‌ها متمرکز می‌شود، حس‌ها بارور و ایده‌ها شکل می‌گیرد و هنرمند آرام آرام آماده‌ی زایش می‌شود. در واقع هر اتفاقی پیش از تولید اثر هنری را می‌توان در غالب «Study» بررسی کرد. تحقیقات، مطالعات، پژوهش‌ها، نوشته‌ها، طرح‌ها، اتودها و حتی چیزهایی که هنرمند از آن ها الهام گرفته است... و این موضوع به مدیا یا رسانه‌ی خاصی محدود نمی‌شود.
اما در روند جمع‌آوری این مجموعه کمی از این فراتر رفته‌ایم... اشتباه است یا درست، دقیقاً نمی‌دانم! با بررسی روند کاری هنرمندان، در بعضی موارد موضوعاتی نظرم را بسیار جلب کرد که مربوط به دوره‌ی جوانی، نوجوانی و حتی کودکی هنرمند بود. یعنی مربوط به زمانی که هنرمند شاید هدفی برای هنرمند شدن هم نداشته است! اما تاثیراتِ کم و بیش آن حوادث و اتفاق‌ها، به نظر من، در آثار امروزه‌اش به وضوح پیداست.
هرچه فکر کردم آیا می‌شود این موضوعات را در غالب «Study» ارائه نداد، دیدم نمی‌شود... یا اگر بشود حق مطلب را ادا نکرده‌ام.
مجموعه‌ی پیش رو صادقانه‌ترین اتفاقی بود که به کمک خود هنرمندان یا دوستانشان توانستیم جمع‌آوری کنیم. قطعاً کامل و بی‌عیب نیست، اما در صداقت‌اش شکی ندارم.
امید دارم در آینده برای شناخت بیش‌تر مخاطبان، هنردوستان و البته هنرمندان از روند کاری و احساسی که هنرمندانِ عرصه‌های مختلف، برای رسیدن به آثارِ متمایز، تأثیرگذار و مهم‌شان می‌گذرانند، این نگاه ادامه پیدا کند.
سروش میلانی‌زاده
بهمن ماه ۱۳۹۵

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
اثر مرتبط یافت نشد.
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد