;

نمایشگاه نقاشی علیرضا اسماعیلی

نمایشگاه انفرادی نقاشی،

جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ تا چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

هنرمندان نمایشگاه

بیانیه

گالری گلستان از هشتم تا 13 اردیبهشت ماه میزبان مجموعه جدیدی از نقاشی های علیرضا اسماعیلی با موضوع درخت می شود. این دومین مجموعه از درخت های اسماعیلی است که در سال های اخیر در گالری گلستان در معرض دید علاقه مند گذاشته می شود. یکی از درخت های این مجموعه به عباس کیارستمی تقدیم شده است.

علیرضا اسماعیلی گفت:سال هاست که روی درخت کار می کنم و درخت ها در ابتدا با اتودهای کوچک پاستل و مداد رنگی روی مقوا آغاز شد. پس از این اتودها اثر بزرگتری را کار کردم که رنگ روغن و اکریلیک روی بوم هستند و مجموعه اخیرم نیز ابعاد آثارم بزرگ تر شده است.

نمایشگاه نقاشی علیرضا اسماعیلی

او درباره انتخاب درخت به عنوان موضوع اصلی آثارش درسال های اخیر گفت: من به درخت علاقه‏مندم. درخت نماد هماهنگی زمین است و فرم آن نیز واقعا دوست‏‌داشتنی است. من معتقدم هر درختی در وزش باد صدای خاص خود را دارد و اگر مخاطب دقت کند صدای این موسیقی را در این نقاشی‌ها نیز می‏‌شنود.

اسماعیلی گفت: در این مجموعه 25نقاشی با تکنیک پاستل روی مقوا و مکیس مدیا (اکرولیک و رنگ روغن) بر روی بوم در معرض دید مخاطبان گذاشته می شود. ابعاد آثاری که در این نمایشگاه در معرض دید مخاطبان قرار می گیرد متفاوت است و تفاوت آثار این مجموعه در مقایسه با آثاریکه چند سال پیش در گالری گلستان به نمایش گذاشتم، نمود بیشتر نگاه مینمالیستی است و کارها بیشتر به سمت انتزاعی شدن گرایش پیدا کرده اند . اما در این مجموعه همچنان شاهد حضور موسیقی، رنگ های زنده، حرکت هستیم.

نمایشگاه نقاشی علیرضا اسماعیلی

این نقاش درباره تک درختی که در این نمایشگاه به عباس کیارستمی تقدیم شده است گفت: عباس کیارستمی از جمله هنرمندانی بود که درخت برایش اهمیت ویژه ای داشت و در آثارش همواره درختان حضور داشتند من در این مجموعه تک درختی را به یاد او کشیده ام درختی که در حالت پرواز است. کیارستمی از جمله هنرمندانی بود که آثارم را دنبال می کرد و در دومین نمایشگاهی که سال های دور در گالری گلستان برپا کردم دو نقاشی فیگوراتیو از  نمایشگاهی خرید .

علیرضا اسماعیلی نقاش و گرافیست، نویسنده و شاعر متولد 1336 تهران، دانش آموخته رشته گرافیک از دانشکده هنرهای تزیینی است. او نقاشی را به شکل جدی از دوران دانشکده و زیر نظر بهمن بروجنی آغاز کرد و درکنار نقاشی در رشته گرافیک فعالیت حرفه‌ای خود را دنبال کرده است. اسماعیلی یکی از نخستین هنرمندان گالری گلستان به شمار می رود که در سال 1369 از سوی این گالری به جامعه هنری معرفی شد و اتفاقا نمایشگاه او با اقبال خوبی از سوی جامعه هنری روبرو شد. اسماعیلی از فاصله سال های 1369 تا سال 1379 شش نمایشگاه انفرادی در گالری گلستان برپا کرده است و پس از آن نمایشگاه هایی در گالری آریا، سیحون و دی برپا کرده است. آثار این هنرمند در بیش از23 نمایشگاه گروهی و بینال‌های معتبر طراحی، نقاشی و گرافیک در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

نمایشگاه نقاشی علیرضا اسماعیلی

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
اثر مرتبط یافت نشد.
loading

نمای چیدمان

در حال بارگذاری تصاویر loading
تصویر چیدمان مرتبط یافت نشد.
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
loading

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading

نمایشگاه‌های نزدیک

در حال بارگذاری تصاویر loading
نمایشگاه جاری نزدیک یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد