چشم سر

نمایشگاه انفرادی طراحی ، نقاشی

جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ تا جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶

بیانیه

مردمان احمد مرشدلو در گالری هما

مردمان | احمد مرشدلو
احمد مرشدلو نماینده ی جریان مشخصی از نقاشی معاصر است . مردم حاشیه ، زنان و مردان معمولی موضوع اصلی آثار اوست . این هنرمند انفعال را ایده ی محوری کارهایش می داند و معتقدست انسان بدون کنش تفاوت چندانی با طبیعت بیجان ندارد و او در پی نمایشی چنین واقعیتی ست . قرارست اولین کتاب آثار این هنرمند به همراه گفتگوی شهروز نظری با احمد مرشدلو با عنوان " چشم سر " در افتتاح نمایش اخیرش در گالری هما رونمایی شود . طراحی و خلق کتاب را استودیو 009821 و ایمان صفایی به عهده داشته و پروژه ساخت کتاب نیز توسط هویار اسدیان انجام شده است . این قطعات کم نظیر از 22 اردیبهشت تا 5 خرداد در گالری هما بر روی دیوار خواهد رفت .

چشم سر احمد مرشدلو در گالری هما

چشم سر | احمد مرشدلو
مرشدلو همان طور که در کتاب " چشم سر " می گوید : "زبان من زبان بیان تخیلات نیست" او از آدم های دوروبرش نقاشی میکند . بخش عظمی از کارکترهای او خانواده و دوستانش هستند . مرشدلو بر این باور است که هنر اگر انعکاس ادراکی فرد نباشد در دام موهومات تزئینی خواد افتاد .
قرار است پس از چند سال بار دیگر آثار احمد مرشدلو در تهران به نمایش درآید . گالری هما از 22 اردیبهشت تا 5 خرداد میزبان این رخداد خواهد بود . همراه این نمایشگاه از کتاب مجموعه آثار این هنرمند نیز رونمایی خواهد شد . طراحی و نقاشی های مرشدلو در موزه های متروپالیتن ، لاکما ، ویرجینیا میوزیم و مجموعه هنری ساچی نگهداری می شود.

منبع

هنرمندان نمایشگاه

آثار چشم سر

در حال بارگذاری تصاویر loading
اثر مرتبط یافت نشد.
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد