گذر

گردآوری: شادی قدیریان

نمایشگاه انفرادی عکس

جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ تا چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶

هنرمندان نمایشگاه

بیانیه

«گذر»
نمایشگاه انفرادی عکس افشان ستاره
به انتخاب شادی قدیریان

زمان، نه شب است و نه روز. چیزی است میانه‌ی این دو؛ اما اهمیتی ندارد. آنچه مهم است، مکان است. سکوت است و تاریکی.
مکان، جاده است؛ مسیری در میانه‌ی راه، گستره‌ی خالی جاده، رسیدن را تعریف می‌کند؛ اما به یکباره، همه چیز باشتاب از کنار ما می‌گذرد. همه چیز تغییر می‌کند و جغرافیای جدیدی بنا می‌شود که بر پایه‌ی سرعت است‌. (اینجاست که زمان هم اهمیت می‌یابد).
زمان، کنجکاوی و عشق و هراس ِ مسافری را تعریف می‌کند که در حال کشف مکان‌ بیگانه است. مکانی که تنها با «گذر» از آن می‌توان به رازش پی‌بُرد.
من تراژدی پشت این جاده را می‌بینم. سکوت عمیق این عکس‌ها، در گوش ناله می‌کند. سکوتی که در آن، تنها نور نفس می‌کشد. و ما گاهی نیاز داریم ناظر باشیم و این بدان معنا است که از آنچه نمی‌دانیم یا هنوز اتفاق نیفتاده، راضی هستیم.

محسن یزدى پور

Afshan Setareh - Transitional Phase


جمعه 27 مرداد مجموعه‌ای از عکس‌های «افشان ستاره» با نام گذر و به انتخاب شادی قدیریان در گالری هپتا به روی دیوار می‌رود. افشان ستاره متولد سال ۱۳۵۵ و دارای مدرک کارشناسی ارشد نقاشی از دانشگاه الزهرای تهران است. «گذر» اولین نمایشگاه انفرادی افشان ستاره است و او در توضیح فضای این مجموعه می‌گوید: «زمانی که بر روی این مجموعه کار می‌کردم، در حال گذر از مرحله‌‌ای از زندگی بودم که برایم ناشناخته و مبهم بود. شاید فضای رازآلود عکس‌ها در نتیجه‌ی همین موقعیت خاص ذهنی و فیزیکی من باشد.» ستاره چنین ادامه می‌دهد: «به نظرم وهم‌آلود بودن موقعیت من بر روی فرم عکس‌ها هم تاثیر  گذاشته و فضای آنها را به نقاشی نزدیک کرده است.»
در بخشی از استیتمنت این نمایشگاه که محسن یزدی‌‌پور نوشته، آمده است:
«زمان، کنجکاوی و عشق و هراس مسافری را تعریف می‌کند که در حال کشف مکان‌ بیگانه است. مکانی که تنها با «گذر» از آن می‌توان به رازش پی‌بُرد. من تراژدی پشت این جاده را می‌بینم. سکوت عمیق این عکس‌ها، در گوش ناله می‌کند. سکوتی که در آن، تنها نور نفس می‌کشد. و ما گاهی نیاز داریم ناظر باشیم و این بدان معنا است که از آنچه نمی‌دانیم یا هنوز اتفاق نیفتاده، راضی هستیم».
در این نمایشگاه ۲۲ اثر در سایزهای ۱۰۰ در ۷۰، ۵۰ در ۷۰ و ۳۰ در ۴۰ نمایش داده می‌شود
این نمایشگاه که در روز جمعه ۲۷ مرداد از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری هپتا افتتاح خواهد شد، تا هشتم شهریور ماه ادامه دارد.
گالری هپتا در خیابان ایرانشهر، روبه‌روی پارک هنرمندان، بن‌بست نیکوشهر، شماره‌ سه واقع شده است.

Afshan Setareh - Transitional Phase

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
اثر مرتبط یافت نشد.
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد