نقش مایه ی اسب

نمایشگاه گروهی نقاشی

جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ تا جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶

بیانیه

نمایشگاه «نقش مایه ی اسب»  جستجویی در نقاشی امروز ایران در گالری پردیس ملت برپا می شود
نمایشگاه گروهی نقاشی " نقش مایه ی اسب " جمعه 17 شهریور ماه در گالری پردیس ملت برپا می شود. 
به گزارش روابط عمومی موسسه تصویر شهر، نمایشگاه های هنری اصول خود را  با یک نگاه تنظیم می کنند، تصمیم به انتخاب یک دوره تاریخی در هنر یا سبک و جریان مشخصی نگاه نمایشگاه های هنری را مشخص و روال آن را برای مخاطب تنظیم می کند. نقش مایه ی اسب در هنر باستانی حضور دارد و با سیر نقاشی در ایران همراه بوده است. اگر به منظومه های حماسی رجوع کنیم سواران بسیاری را می بینیم که  بر اسب هایی زیبا نشسته اند.
 نقاش در مجالسی از«ورقه و گلشاه» به خوبی ظرافت و اهمیت این حیوان را به نمایش گذاشته است. نقاشی معاصر ایران این تاریخ را به فراموشی نسپرده، در گوشه هایی از تابلوها اسب به عنوان یک نقش مایه ظهور می کند و در برخی از تابلوهای  چند دهه اخیر موضوع مطالعه هنرمند می شود .
نقش مایه ی اسب در این نمایشگاه موضوعی می شود تا سبک ها و گرایش های هنرمندان نقاش را بررسی کنیم. تکه هایی پراکنده در کنار هم جمع شده اند تا حضور و حرکت اسب را در نقاشی رصد کنند.انتخاب های این نمایشگاه از میان کارها و تلاش های نقاشان تاثیرگزار هنر ایران صورت گرفته است. 
در این نمایشگاه اسب در قالب موضوع، موتیف و عنصر در نظر گرفته شده است و با وجود تنوع آن چه که به نمایش گذاشته می شود، این نمایشگاه پیش درآمدی بر بررسی این حیوان اسطوره ایی در هنر ایران است.
نمایشگاه گروهی نقاشی « نقش مایه ی اسب » جستجویی در نقاشی امروز ایران جمعه هفدهم شهریور ماه از ساعت 17 الی 21  با حضور هنرمندان و هنردوستان در گالری پردیس ملت افتتاح می شود. 
علاقمندان می توانند جهت بازدید از نمایشگاه تا 21 مهر ماه همه روزه از ساعت 11 الی 20 به گالری پردیس ملت واقع در خیابان ولیعصر(عج)، ابتدای بزرگراه نیایش، روبروی کردستان، طبقه منفی 2 مراجعه کنند. 

 

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
اثر مرتبط یافت نشد.
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد