;

سلف پرتره

گردآوری: سارا آتش هوش سارا غلامی

نمایشگاه گروهی نقاشی،

جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ تا چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶

بیانیه

 


هدف از سلف پرتره به تصویر کشیدن  درون مایه های انسانیست. هرکدام از ما ممکن است بارها و بارها به چهره خود درآینه نگاه کنیم و خیلی سطحی و زود گذر از آنچه میبینیم گذر کنیم  ،اما درون  این چهره ها لایه های شگرفی از خود آگاهمان و نیمه خودآگاهان نهفته است.. گاهی لازم است دقت کنیم، نگاه کنیم و بشکافیم تا کمی پیدا کنیم خود را از خودمان.. هر چند که آشکار کردنش به سادگی صورت نمیگیرد ، درون آدمی وسعتی بی انتهاست، درونی پر از پیچیدگی، آشفتگی و در هم آمیختگی  هاست با چشمانی باز یا بسته،خواب یا بیدار، آگاه و یا در خلسه..
نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «سلف پرتره» در گالری یاسمین به نمایش عموم گذاشته میشود. این مجموعه حاصل کار گروهی است  که در آن هنرمندان ، با یاری آموخته ها و ایده هایشان بر آن آمده اند که با کشیدن تابلو های سلف پرتره ، دیدی متفاوت را به مخاطب خویش القا کنند. در اینجا هنرمندان سعی دارند تا با بهره گیری از فنون نقاشی ،فرم ها و رنگ ها  آنجه از دورن افکار و تصوراتش جوشان است در قالب سلف پرتره تجسم ببخشد . تابلوهایی که هنرمندان درآن با نگاهی خلاقانه و متفاوت از هم، به افکار، هیجانات و گاه احساسات عمیق آدمی و  محیط تاثیر میگذارند و این تجربه و مکاشفه ی بصری را با مخاطبان اثر هنری به اشتراک میگذارند تا مخاطب به مقتضای نوع نگاهش و احساسات درونی اش ،ارتباط و برداشت ازاد منحصر به فرد خود را داشته باشد.
به قلم: صهباء حسینی نیا و فاطمه سادات فقیه

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
اثر مرتبط یافت نشد.
loading

نمای چیدمان

در حال بارگذاری تصاویر loading
تصویر چیدمان مرتبط یافت نشد.
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
loading

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد