;

پنجمین سالانه تبادل چاپ دستی (کارت پستال)

نمایشگاه گروهی چاپ دستی،

جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ تا چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

بیانیه


رشد روزافزون چاپ دستی در ایران که توسط تعداد محدودی از هنرمندان شاخص و پیشگام آغاز شد، دریک دهه اخیر به گسترش دامنه های آموزشی و تجربی آن و تولید تجهیزات تخصصی چاپ به دست متخصصان داخلی انجامیده است. همچنین دسترسی آسان به امکانات و ملزومات مورد نیاز، موجب گرایش بیشتر هنرمندان نسل جوان و شکل گیری کارگاه های متعدد چاپ دستی شده است.
از این رو نگارخانه لاله طی چند سال گذشته با نگاهی ویژه به چاپ دستی، سعی در زمینه سازی برای فعالیت بیشتر هنرمندان در این رشته داشته و به همین منظور، سالانه تبادل چاپ دستی(کارت پستال) را برنامه ریزی و ساماندهی کرده است. این سالانه با هدف تبادل آثار و به اشتراک گذاری تجربیات جدید هنرمندان شکل گرفته است. در پنجمین دوره این رویداد که در دو بخش فراخوان و مدعوین برگزار شده است، پس ازانتشار فراخوان، 165نفر آثار خود را به دبیرخانه سالانه ارسال نمودند. پس از بررسی، آثار 109 نفر به بخش نهایی راه یافت. در بخش مدعوین نیز 28 هنرمند فعال شرکت نمودند که در مجموع آثار 137 هنرمند با یکدیگر تبادل شد. همچنین در این دوره با تمهیداتی ویژه، فرصتی برای حضور تعدادی از هنرمندان شاخص وعلاقه مند به چاپ دستی درنظر گرفته شد، هنرمندانی که شاید فرصت وامکانات کمتری برای فعالیت متمرکز دراین عرصه داشته اند.
از ویژگی های اصلی سالانه تبادل چاپ دستی این است که هنرمندان، نسخه های متعدد و همسان از یک اثر را به دبیرخانه سالانه ارسال می نمایند که بخشی از نسخه ها به صورت تصادفی انتخاب و بین شرکت کننده­ها تبادل می شود. همچنین تعدادی از نسخه ها برای آرشیو نگارخانه و فروش در نمایشگاه سالانه ارائه خواهد شد.

 

گزارش تصویری:

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading
نمایش بیشتر

نمای چیدمان

در حال بارگذاری تصاویر loading
تصویر چیدمان مرتبط یافت نشد.
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
loading

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد