بی گناه و دوستان

نمایشگاه انفرادی

جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ تا چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

بیانیه

 

گالری دلگشا با افتخار مجموعه نقاشی های جدید مرجان سعیدی به نام "بی گناه و دوستان" به نمایش می‌گذارد.

نقاشی های آبرنگی مرجان سعیدی در پی خلق دنیاهای منحصر به فرد خود از داستان‌های پریان، فرهنگ عامه و تاریخ تغذیه می شوند. حذف مشخصات مکانی و واقع گرایی در جزییات لباس و انسان ها نقطه ورود مخاطب به نقاشی و شریک شدن در ساختن دنیایی تازه است. داستان‌هایی که همزمان که خود را پنهان می‌کنند، مخاطب را به پیدا کردن خط روایی دعوت می‌کنند. تلاشی که به عمد بی پاسخ می‌ماند.

 فضاهای خیالی او در داشتن یک ویژگی مشترک هستند. عنصری در جای اشتباه یا به عبارتی یک جا به جایی یا تغییر ماهیت عمدی. انسانهایی در لباس حیوانات یا حیواناتی با رفتارهای انسانی که در تصاویر مختلف او تکرار می‌شوند. انسانی در هیبت شبح که در فضایی جدی، رفتاری مشابه با بقیه کاراکترهای تصویری انجام می‌دهد. اکثر این نقاشی‌ها در قالب تصویری یادگاری از یک ناهماهنگی به تصویر کشیده شده‌اند و شخصیت ها ژست گرفته اند تا "بهترین وجهه" خود را به دوربین/مخاطب خیالی نشان دهند.

آگاهی شخصیت های تصویر از یک ناظر، تصنعی به تصاویر می‌دهد که به سختی خوانش داستانی نقاشی ها دامن می ‌زند.

در حالی که این تصاویر در سنت قصه گویی برادران گریم ریشه دارند، اما تصاویر خواب گونه سعیدی در جستجوی خود برای تناقض و ناهماهنگی، روحیه ای کاملا معاصر دارند. او تاکنون در چندین نمایشگاه گروهی در تهران و اصفهان شرکت کرده است که از آخرین آنها، می‌توان به نمایشگاه گروهی "صحنه تازی" در گالری دلگشا اشاره کرد.

هنرمندان نمایشگاه

آثار بی گناه و دوستان

در حال بارگذاری تصاویر loading
اثر مرتبط یافت نشد.
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد